Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke week vertelt een lezeres over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Simone (35) is single moeder van Lilly (6).
“‘Vanaf het moment dat ze naast elkaar zaten in groep één, zijn mijn dochter Lilly en haar vriendinnetje Roos onafscheidelijk. Ze spreken bijna elke dag na schooltijd af, en zouden het liefst elk weekend bij elkaar logeren. Mijn buren, medewerkers bij de groenteboer en bakker, moeders van balletles; ze denken allemaal dat het zusjes zijn. Ze zijn altijd samen.
Lees verder onder de advertentie
Iedereen denkt dat ze zusjes zijn
Ik vind het reuze gezellig dat mijn dochter een speelmaatje heeft met wie ze het zo goed kan vinden. Toen Lilly twee was en ik van haar vader scheidde, zat een broertje of zusje er niet meer in. Terwijl Lilly enorm sociaal is, en eigenlijk niet geschikt om enig kind te zijn.
Dat Roos het eerste jaar eigenlijk altijd bij ons speelde, en andersom nooit gebeurde, vond ik aanvankelijk geen probleem. Lilly vond het best spannend, die hele dagen naar school zonder mij. Dus dat ze daarna het liefst thuis was, begreep ik wel. Roos’ aanwezigheid had bovendien voordelen: als de kinderen samen speelden, had ik mijn handen vrij. En of ik op woensdagmiddag nou één of twee meisjes naar balletles reed, maakte mij niet uit.
Inmiddels zijn we tweeënhalf jaar verder, en nog steeds speelt Roos altijd bij ons, en Lilly nooit bij haar. De ouders van Roos werken allebei fulltime en hebben een druk bestaan. Maar: ik ook, en ik doe het in mijn eentje. Daar heb ik mijn baan op aangepast, zodat ik na schooltijd thuis kan werken. In de praktijk betekent dat: in de avonduren. Prima, ik ben al lang blij dat ik geen buitenschoolse opvang hoef te betalen.
Lees verder onder de advertentie
Gratis oppas
Zo denken de ouders van Roos er blijkbaar ook over, en dat begint me inmiddels behoorlijk te storen. Natuurlijk is hun dochter welkom bij ons, maar ik ben geen gratis oppas. Een tijdje geleden vroeg ik de moeder van Roos: ‘Goh, zullen we eens kijken hoe de meiden het vinden om een middag bij jullie te spelen? Ik heb ook een ontzettend druk leven.’ ‘Dat kan helaas niet’, reageerde ze, ‘mijn man en ik zijn de hele week bezet.’
Lees verder onder de advertentie
Het rare is: toen ik de week daarop bij wijze van experiment een middag zei dat spelen bij ons niet kon, zei de moeder: ‘Prima hoor, dan doen we het gewoon de volgende keer weer.’ ‘Maar Lilly kan wel bij jullie hoor’, reageerde ik, ‘ik heb zelf een afspraak.’ Toen moest Roos opeens een uur later bij de tandarts zijn.
Moet ik mijn deur sluiten?
Mij is inmiddels wel duidelijk dat de ouders van Roos niet op kinderbezoek zitten te wachten. Ik trek het me niet persoonlijk aan, want als ze iets tegen mijn dochter of mij zouden hebben, zou hun dochter niet minimaal vier dagen per week bij ons zitten. Maar ik ben er wel klaar mee om in mijn eentje op te draaien voor de helft van de opvoeding van hun kind. Ik vind het goed als onze dochters zo vaak afspreken, maar het moet wel wederkerig zijn. Alleen, ik kan toch moeilijk opeens mijn deur sluiten voor het beste vriendinnetje van Lilly?”
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Geen zin om voor de hele bubs te cateren of te bemiddelen in politieke discussies: er zijn genoeg redenen om kerst een keertje te ontvluchten. Dat lukt de een beter dan de ander, weet Hester Zitvast. Want niet iedereen is bestand tegen smeekbedes van de familie.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
De feestperiode is nog maar net begonnen, maar de stapel cadeaus van opa en oma groeit en groeit. Superlief natuurlijk, maar niet altijd nodig. Met deze tips blijft het gezellig en voorkom je dat jouw huis straks lijkt op een speelgoedmuseum.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.