Zit je middenin de luiers of peuterpuberteit, dan troost je je met de gedachte dat het over een paar jaar allemaal makkelijker wordt. Zo ook Kristen Mae, maar ze kwam er achter dat het helemaal niet zo werkt.
Lees verder onder de advertentie
‘Het moederschap was allesverslindend’, beschrijft Kristen de eerste jaren met haar baby op haar blog. Inmiddels is haar oudste 13, maar ze herinnert zich het begin nog maar al te goed. ‘Mijn dagen waren gevuld met doktersafspraken, koken, schoonmaken, wassen, boodschappen doen, playdates… het was abnormaal druk. Maar ik dacht: op een dag heb ik weer tijd voor mijn vrienden, hobby’s en carrière.’
Ze had er niet verder naast kunnen zitten, geeft ze nu toe. ‘Mijn kinderen zijn nu oud genoeg om hun eigen kamers schoon te maken en de was te vouwen. Maar de drukte is er niet minder op geworden – integendeel. Ik krijg nog steeds niet genoeg slaap. Het huis is een rotzooi. Er ligt geen Lego meer op de vloer, maar wel tientallen paar sokken die niet matchen en in hun slaapkamers vind ik opgestapelde bekers. En weet je hoe vaak ik de kinderen naar vriendjes en sportwedstrijden moet rijden? Ik voel me net een taxi.’
Lees verder onder de advertentie
Nog meer zorgen
Maar dat is niet het ergste, zegt Kristen. ‘Vooral mijn zorgen zijn gegroeid. Vroeger maakte ik me zorgen over slaapschema’s en de diëten van mijn kinderen. Nu ze ouder zijn, vraag ik me af of het met mijn tienerzoon wel goed gaat – is hij altijd zo vriendelijk als ik hem geleerd heb? En is mijn dochter net zo zelfverzekerd op school als ze thuis verschijnt?’
Lees verder onder de advertentie
Hoewel ze nooit verwacht had dat het moederschap nu nog steeds zo zwaar zou zijn, omarmt ze de situatie wel. ‘Ik neem de nooit eindigende drukte en de vermoeidheid voor lief. Want er komt een dag dat de kinderen het huis uit gaan. En echt, daar moet ik niet aan denken.’
Meer openhartige verhalen lezen? We selecteren de mooiste in onze nieuwsbrief >
Verloskundige Loïs Witmond was onlangs te zien in de serie De verloskundigen. Daarin kregen kijkers een inkijkje in haar werk, dat ze nét even anders aanpakt. Geen afstandelijke spreekkamer en een strikte scheiding tussen werk en privé, maar persoonlijke begeleiding waarbij ze negen maanden lang naast een zwangere vrouw staat: “Ze noemen me weleens hun […]
Suzes oudste zoon mag sinds kort zelfstandig van school naar huis, maar komt de laatste tijd steeds laat uit school. Als ze op een middag besluit te kijken waar hij blijft, ontdekt ze de reden voor zijn dagelijkse vertraging.
Op sociale media lijkt het leven soms een stuk vrolijker dan het achter de schermen werkelijk is. Een filmpje met een glimlach zegt tenslotte weinig over wat iemand op datzelfde moment meemaakt.
Ilse maakt zich zorgen om het milieu en de toekomst van haar kinderen en probeert op haar eigen manier bij te dragen om milieuvervuiling tegen te gaan. Zo eten zij en haar gezin uitsluitend veganistisch, gaan ze niet op vliegvakanties en koopt ze het liefst tweedehands. En daar vindt haar omgeving nogal wat van.
Even snel de vriezer opentrekken voor iets lekkers bij het avondeten? Dan is het misschien verstandig om eerst te kijken wat er precies in je vriesvak ligt.
Een avond die Melissa De Lange waarschijnlijk liever snel vergeet. De moeder van acht kinderen belandde onlangs met twee van haar zoons op de spoedeisende hulp.