Laura Hanby Hudgens heeft met haar vier tieners de slapeloze nachten, luiers en potjestrainingen al jaren ver achter zich gelaten. Lekker toch? Zou je denken, maar toch wil ze graag nog een baby.
‘Ik weet het beste middeltje tegen luieruitslag, wanneer ik m’n baby vast voedsel moet geven en hoe ik een peuter van z’n speen af moet helpen. Ik ben een expert in het nadoen van eenden, vossen, heksen en prinsessen. Ik weet ook wanneer ik me bij koorts zorgen moet maken en wanneer ik het kan laten gaan. Ik weet hoe je die penetrante geur uit een flesje krijgt en hoe je ruzies kunt sussen. Kortom: ik ben een wandelende ‘Mamapedia’. Zonde om die kennis nu niet meer te gebruiken.’
Lees verder onder de advertentie
2. ‘Ik heb alle spullen’
‘Van een doos met Polly Pockets tot een complete bibliotheek aan kinderboeken: alle belangrijke dingen heb ik nog. ‘
3. ‘Ik zou de populairste moeder op het schoolplein zijn’
‘Jonge moeders krijgen veel informatie en wie kan ze beter vertellen wat er wel en niet van waar is, dan ik als ervaringsdeskundige? Ik kan mijn wijsheid overdragen aan een nieuwe generatie moeders.’
‘Keelontsteking, mond- en klauwzeer, hoofdluis: ik heb het allemaal gehad doordat ik twee decennia lang ben blootgesteld aan heftige dingen. En als ik er niet immuun voor ben, weet ik hoe ik er vanaf kan komen.’
5. ‘Ik heb ‘personeel”
‘Mijn kinderen zijn 22, 20, 17 en 14. Welke jonge volwassenen en tieners zouden níet blij zijn als hun moeder nog een keer zwanger werd? En welke kinderen van die leeftijd zouden niet graag een klein broertje of zusje hebben om voor te zorgen? Ik weet zeker dat ik 24 uur per dag hulp zou hebben.’
6. ‘Ik ben heel goed in knuffelen’
‘Dat was ik jaren geleden ook al, maar toen was ik altijd met mezelf in gevecht: ik wilde knuffelen, maar er moesten thuis ook dingen gebeuren. Nu weet ik zeker dat ik knuffelen boven alles verkies.’
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Ze is de hoogstgenoteerde vrouwelijke self-made miljonair in de Quote Top 100, maar dat was nooit haar doel. Sharon Hilgers van My Jewellery begon gewoon met fröbelen aan de keukentafel en van het een kwam het ander.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Terugkijkend leidde ze een luxeleventje toen ze maar zestien uur per week werkte. Maar nadat haar huwelijk strandde is Vivian fulltime gaan werken, met een eeuwig schuldgevoel naar haar kinderen toe als gevolg.