Tientallen bekende Nederlandse vrouwen lenen woensdag hun Instagram-account uit aan een invloedrijke zwarte vrouw tijdens #ShareTheMicNow. Het doel? De stem van zwarte vrouwen laten horen.
Lees verder onder de advertentie
Ook Kek Mama-hoofdredacteur Helene van Santen doet mee aan het initiatief. Zangeres Sarah-Jane neemt voor één dag haar Instagram over.
Amerika
#ShareTheMicNow is een idee van vier vrouwen en overgewaaid vanuit Amerika: onder anderen Kourtney Kardashian, Diane von Furstenberg, Julia Roberts, Gwyneth Paltrow en Kourtney Kardashian leenden hun Instagram-acocunts begin juni al uit. Nu, een paar weken later, is het de beurt aan Nederland. “De stemmen van zwarte vrouwen zijn veelal ongehoord gebleven, ook al gebruiken ze hun stemmen al eeuwenlang om veranderingen door te voeren”, zo luidt de aankondiging. “We moeten meer naar elkaar gaan luisteren.”
Lees verder onder de advertentie
Gelijke kansen
Helene: “Er is helaas nog veel ongelijkheid in Nederland, en dat moet veranderen. Want iedereen in onze maatschappij verdient een gelijke kans. Daarom draag ik graag mijn steentje bij, door mee te doen aan #sharethemicnownl. Ik hoop dat jullie woensdag 17 juni allemaal gaan meekijken én luisteren naar Sarah-Jane op mijn Instagram-account: @helenevansanten.”
Je zegt “nee”, zij horen “misschien”. Jij dacht dat jij de ouder was, maar sinds deze kleine in je leven is, lijkt het alsof jíj bij hém op tijd naar bed moet. Herkenbaar? Dan heb je misschien een kind met een van deze sterrenbeelden – geboren bazen met een flinke wil.
Heather (33) is redacteur bij Kek Mama en moeder van een zoontje (4,5) en dochter (1,5). Haar columns zijn een mix van herkenbare momenten, hilarische situaties en kleine overwinningen in het moederschap.
Nu de meivakantie achter de rug is, gaat het snel: nog maar twee maanden en dan begint de zomervakantie. Gaan jullie dit jaar voor weekje zon, zee en strand in Spanje of met de auto naar Zeeland? De eerste vraag die opborrelt bij het zoeken naar een vakantie is vaak: wat mag het kosten?
Anouk (35) is samen met met Laurens (37) en moeder van Cato (6) en Emma (4). Haar schoonouders nemen haar dochters bijna elke maand naar een theatervoorstelling of pretpark, terwijl haar eigen ouders het geld hier niet voor hebben. Moet ze ingrijpen om scheve gezichten te voorkomen?
Elsemieke (31) is samen met T (32), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.