Alles wordt duurder. Dat voelt Annette* (35), moeder van drie kids (10, 7 en negen maanden) ook in háár portemonnee. “Ik ‘vergeet’ wel eens iets te scannen bij de zelfscankassa.”
Lees verder onder de advertentie
Annette: “Ik was een keurige burger. Nooit een boete gehad, zwart gereden, belasting ontweken of iets gestolen. Zelfs geen dropje uit de snoepwinkel of mascara uit de drogist, zoals mijn vriendinnetjes vroeger deden. Maar nu, met de inflatie die de prijzen de pan uit laat rijzen, is dat wel anders.
Lees verder onder de advertentie
De druk
Begrijp me niet verkeerd, we hebben het goed voor elkaar met twee salarissen. We hebben een prachtig huis, een auto en een bakfiets voor de deur. Onze kinderen zitten op de opvang, de oudste op hockey én theater, en we eten iedere dag gezond en vers. Zelfs die jaarlijkse kampeervakantie in Frankrijk zit er nog in. Toch voelen ook wij de druk van de stijgende kosten. Zorgverzekering, benzine, boodschappen – vooral die voor onze jongste spruit van negen maanden. Billendoekjes, luiers, melkpoeder, noem maar op. Ooit was ik een koopjesjager, maar dat wekelijkse rondje langs drie supermarkten en twee drogisterijen om een paar tientjes te besparen, vrat tijd en energie die ik liever in mijn gezin steek.
Lees verder onder de advertentie
Het voelt als inleveren
Nu laten we onze weekboodschappen weer bezorgen, wat tijd scheelt, maar ook betekent dat er amper centen overblijven voor de leuke dingen. Daarmee bedoel ik de koffiedates buitenshuis, een lekker wijntje en een bitterbal op het terras, een ijsje eten in de zon met het gezin. Die momenten die me het gevoel geven even geen ‘mama’ te zijn, want ik hoef op die momenten geen snelle bammetjes te smeren of koude koffie weg te werken. Het leven draait om keuzes maken, zeggen ze. Nou, voor mijn gevoel voelt het als inleveren.
Lees verder onder de advertentie
Ze hebben gelijk ook!
Toen ik twee maanden terug oprecht een pak luiers was vergeten te scannen bij de zelfscankassa (ik hang het pak altijd aan de haak aan de kinderwagen en daar stond ik deze keer niet bij stil) stond ik voor een dilemma. Teruggaan of niet? Toen ik toevallig een paar tieners stoer hoorde praten over hoe zij vaak stalen van supermarkten – “want die megabedrijven zijn toch loaded” – dacht ik: ‘F it, ze hebben nog gelijk ook.’ Dus nu ‘vergeet’ ik wekelijks een pak luiers, melkpoeder, knijpfruitjes of een dure dagcrème te scannen.
Lees verder onder de advertentie
Geen schuldgevoelens
Hoe ik dat doe? Heel simpel. Ik hang een pak luiers aan de kinderwagen, verstop babyshampooflessen in de opbergruimte, kleine groentepotjes in de luiertas of laat onze kleine Lulu (die nietsvermoedend in de kinderwagen zit) iets, zoals een speeltje of pakje spenen, vasthouden. Tot nu toe ben ik nog niet gepakt, maar als het ooit wordt opgemerkt, zeg ik dat ik het simpelweg ben vergeten te scannen. ‘Oeps, mombrain‘.
Voorheen zou ik me er angstig bij en schuldig over voelen, en me er vooral keihard voor schamen, maar het leven is duur zat en een bedrijf gaat echt niet ten onder aan die +/- 15 euro die ze wekelijks missen. Wij daarentegen, kunnen van die 15 euro lekker een ijsje in de zon eten.”
Lees verder onder de advertentie
De naam Annette* is gefingeerd en bekend bij de redactie.
In de extra dikke special van Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Veel mensen vragen zich weleens af of hun partner hen over jaren nog steeds aantrekkelijk zal vinden. Zeker na kinderen, stress, ouder worden of lichamelijke veranderingen kan die onzekerheid behoorlijk groot worden.
Een drankje op z’n tijd, moet kunnen toch? Dat vindt Gioia ook heus wel, maar dat haar vriend nog geregeld kacheltje lam thuis komt na een avondje stappen, begint haar steeds meer tegen te staan.
Simone de Bruijn verwondert zich vaak over kleine dingen in het leven, die ze koppelt aan grotere dingen. Het leven reikt in die zin elke keer weer iets aan. Soms zijn het alledaagse dingen, zoals de vakantieliefdes van haar kinderen. Soms dingen die spelen in de maatschappij, zoals kinderen die het land uit worden gezet. […]
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Naomi (34), die na een kinderfeestje wel een heel vreemd betaalverzoek kreeg.
Sommige mannen maken op Moederdag een uitgebreid ontbijt op bed met croissantjes, cadeautjes en zelfgemaakte knutsels van de kinderen. Andere mannen realiseren zich pas op zondagochtend rond half elf dat het überhaupt Moederdag is en proberen daarna in pure paniek hun relatie te redden.
Iedere relatie heeft zijn ups en downs, maar in een sterke relatie voel je je gezien, gewaardeerd en veilig. Toch is dat gevoel van emotionele veiligheid niet voor iedereen vanzelfsprekend.