Of je nu met de hele familie aan de kersttafel zit of het liever klein houdt: de feestdagen zijn voor veel gezinnen onvergetelijk. In GEEF (het online magazine van Het Vergeten Kind) delen bekende Nederlanders die het goede doel een warm hart toedragen, hun mooiste decembermomenten.
Lees verder onder de advertentie
Want ook zij beseffen dat een zorgeloze decembermaand niet voor ieder kind is weggelegd.
Kerstlunch
Anouk Smulders: “Op 6 december staat er een groot kruis in mijn agenda, want dan komt de kerstboom binnen”, zegt ze. “Al een jaar of drie organiseer ik een kerstlunch en dan nodig ik een aantal mensen uit die in dat jaar heel belangrijk voor mij zijn geweest. Ik wil deze mensen bedanken of laten weten dat zij er voor mij waren. Niet alleen in leuke tijden, maar ook in minder leuke tijden.” Ook Johnny de Mol vindt het belangrijk om de feestdagen met zijn geliefden door te brengen. “Die maand zijn we met z’n allen bij elkaar.”
Natasja Froger heeft mooie herinneringen aan vroeger: “Mijn vader was kapitein. Als gezin hebben we daarom vaak kerst op zee gevierd. Dat was heel bijzonder.” Samen zijn met kerst is voor haar dan ook het allerbelangrijkste. En dat geldt voor Saar Koningsberger net zo. “Ik ben heel close met mijn familie. Met kerst gaan we alle dagen lekker eten. Veel eten. Ik ben stiekem een echte vreetzak. Volgend jaar lijkt het mij helemaal fijn als mijn kleine dreumes erbij is.”
Lees verder onder de advertentie
‘Dromen van de toekomst’
Wel realiseren ze zich allemaal dat niet iedereen in een veilig en warm nest opgroeit. Angela Schijf: “100.000 (!) kinderen in Nederland hebben geen stabiel thuis. Ze worden bijvoorbeeld verwaarloosd of mishandeld. Als ambassadeur van Het Vergeten Kind is mijn wens dat zo veel mogelijk vergeten kinderen deze decembermaand onbezorgd lachen, fanatiek spelletjes spelen of gewoon gek doen omdat ze daar zin in hebben. Dat ze het verleden even aan de kant zetten en dromen van de toekomst.”
Lees verder onder de advertentie
GEEF. staat boordevol tips en ideeën voor de komende feestweken. Wil je Het Vergeten Kind steunen? Ga dan naar hetvergetenkind.nl.
Vriendschap en opvoeden: twee onderwerpen waar je maar beter een beetje soepel in kunt zijn. Want iedereen doet het anders – en dat is helemaal oké. Toch? Totdat blijkt dat jouw beste vriendin er stiekem heel anders over denkt…
Sara (37) was er klaar mee dat de mental load altijd op haar bordje kwam zonder enige waardering en dus besloot ze het een week aan haar man Daan over te laten.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Olympisch schaatskampioen Irene Schouten werd een half jaar geleden moeder van haar zoontje Dirk. Inmiddels zit ze op een roze wolk, maar haar zwangerschap was allesbehalve rooskleurig.
Denise (45) had een relatie met een twaalf jaar jongere man toen ze op haar 38ste werd overvallen door een niet te stuiten kinderwens. Inmiddels is dochter Isabeau zes. Ze ziet haar vader één zondag per maand.
Kruidvat viert moederdag met een aanbieding voor… wasmiddel? Jep, je leest het goed. ‘Cadeautip voor Moederdag’ stond er doodleuk boven een knalgele actiepagina vol flacons Ariel. En dat als moederdagcadeau valt verkeerd bij moeders in het hele land.