Sara’s ouders gingen uit elkaar toen zij vijf jaar was en dit had een grote impact op de rest van haar leven. Op Scary Mommy schrijft ze hierover een goudeerlijk artikel.
Lees verder onder de advertentie
‘Mijn ouders waren nog jong toen ze met elkaar trouwden’, schrijft Sara. ‘Mijn moeder was zwanger op haar 21e en in plaats van met vrienden naar een bar te gaan, moest ze voor haar kinderen zorgen. Ook stopte ze met studeren om fulltime te kunnen werken.’
‘Ik begreep het niet’
Na de scheiding trok Sara in bij haar grootouders zodat haar moeder weer kon studeren: ze studeerde nachtenlang en bracht weinig tijd met haar kinderen door. En toen ze na haar diploma óók nog fulltime ging werken, voelde Sara zich alleen. ‘Ik begreep niet waarom ze zo ongeduldig was, waarom ze bijna geen tijd voor ons had en niet een moeder was zoals alle andere moeders. Ik snapte niet dat ze na een lange dag werken geen energie meer had om met mij te spelen.’
Vooral in de puberteit kreeg Sara hier last van. Ze werd onhandelbaar en de band tussen haar en haar moeder ging steeds verder achteruit. ‘Ik duwde haar van me af, omdat ik me afgewezen voelde. Ik liep vaak weg, droeg rare kleding, luisterde naar gekke muziek en gedroeg me vreemd om de aandacht te krijgen waar ik zo naar verlangde.’ Maar toen Sara op haar 26e zelf een kind kreeg, veranderde alles.
Lees verder onder de advertentie
‘Dankbaar’
‘Mijn moeder was zo blij toen ik vertelde dat ik zwanger was’, vervolgt Sara. ‘Na de geboorte van onze zoon nam ze miljoenen foto’s, knuffelde ze hem de hele dag, organiseerde ze logeerpartijtjes en was ze enorm betrokken. Bij onze jongste dochter is dat net zo. Als ik nu naar mijn moeder kijk, ben ik dankbaar. Ze heeft voor mij nooit de moeder kunnen zijn die ze graag had gewild, maar als oma is ze dat nu wel.’
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Het is de baby zelf niet aan te rekenen, maar zo’n pasgeborene haalt wel je hele leven overhoop, inclusief je vriendschappen. Welke het overleven en welke sneuvelen, dat is van tevoren niet te voorspellen. Dat weet journalist Laurien als geen ander.
Kerst: het feest van lichtjes, liefde… en chaos. Dat wij moeders alle kerstballen hoog moeten houden wisten we natuurlijk al, maar soms zouden we dat wel even anders willen.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Ze komen onafgesproken opdagen in identieke outfits, raakten twee keer tegelijk zwanger en bevielen naast elkaar in het ziekenhuis. De band tussen Sara Kalkhoven (31) en Mariëlle Liefting (35) is zo symbiotisch, dat het haast ongeloofwaardig is.