Influencer Rens Kroes (33) is nu in blijde verwachting van haar eerste kind, maar vorig jaar verloor ze na negen weken zwangerschap een tweeling.
Lees verder onder de advertentie
In Grazia vertelt de zus van Doutzen Kroes openhartig over dit verlies.
‘Nog geen echo’
“Ik dacht: wat mooi, wat bijzonder, ik mag een zieltje in me dragen”, aldus Rens. “Het voelde al een tijdje niet goed, en toen verloor ik dus eerst het ene kindje en vlak daarna het tweede. Ja, het bleek een tweeling te zijn. Ik had nog geen echo gehad – daar waren we nogal laat mee.” Al was ze daar achteraf toch wel blij mee. “Stel dat ze daarop zagen dat de hartjes niet meer klopten, dan had ik misschien misoprostol (tabletten om de miskraam op te wekken – red.) moeten nemen of een curettage moeten ondergaan.”
Rens wil haar miskraam bespreekbaar maken door dit verhaal te vertellen: “Ik hoor zo veel om me heen dat vrouwen dit ook hebben meegemaakt. Als ik er open over praat, reageert er vaak iemand met: ‘oh ja, ik had ook een miskraam’, terwijl we het vaak niet van elkaar weten. Het is zo belangrijk om het er samen over te kunnen hebben en te weten dat het oké is. Hopelijk kan ik door zelf over mijn miskraam te vertellen ervoor zorgen dat het wat ‘normaler’ wordt.”
Boys moms weten: zoons kunnen heftig zijn. Zo ook het zoontje van Frida, toen ze op vakantie was in Kroatië met haar gezin. Hij legde eigenhandig het hele zwembad plat. Per ongeluk.
Elke ouder weet: er komt een moment en dan pikt je kind iets op wat ie absoluut niet had mogen horen. Zo liet de vijfjarige Hugo op een subtiele, maar duidelijke manier weten hoe zijn vader over bepaalde collega’s denkt.
Met twee gezinnen op vakantie, hoe meer zielen, hoe meer vreugd, dachten Anna en haar man. Dat viel tegen, bleek toen ze eenmaal in Frankrijk gearriveerd waren.
Wanneer je de eerste bent in je vriendengroep die moeder wordt, vergt dat wat aanpassingsvermogen van de rest. Een vaardigheid die niet iedereen even goed onder de knie heeft. Dat bleek wel, toen een vriendin van Noëlle met dit kraamcadeau op de proppen kwam.
Toen Rosie een baby was, vond ik uiteten gaan best een uitdaging. Nu ze twee is, valt het nog niet altijd mee. En dat heeft niet alleen met het kind te maken.
We bereiden ons maandenlang voor op dé grote dag: de bevalling. Bevalplan? Check. Pufcursus? Check. Maar van presentatrice Shelly Sterk mogen we ons best vaker focussen op de periode ná de geboorte, het herstel: “Je lichaam is de volgende dag echt niet klaar voor een wandeling van tien kilometer achter de kinderwagen.”