Ah, Pasen. Paaseitjes zoeken, een paasbrunch met familie, helemaal gezellig. Nou ja, in theorie dan. De realiteit voor deze moeders heeft meer weg van een serie eersteklas paasblunders.
Lees verder onder de advertentie
Je bent zelf een…
Carolien: “Ik dacht wel ‘even’ een Pinterest-waardig paasontbijt in elkaar te flansen, op eerste paasdag. American pancakes, fruitspiesen, eiersalade, gevulde eitjes, ik zag het allemaal helemaal voor me. Newsflash: dat doe je dus niet ‘even’. Het duurde en het duurde, de kinderen werden bloedchagrijnig van de honger, de jongste begon te huilen, en mijn man was er op een gegeven moment klaar mee en begon te ontbijten met krentenbollen van een week oud. Zo’n paasblunder maak je maar een keer.”
Melissa: “Mijn man komt uit een gezin met nog een broer, ze waren dus met twee jongens. Bij hen was het bij Pasen traditie om tig eieren te koken en dan voor de grap een rauw ei ertussen te verstoppen. Zodat alles onder de eidrab zit als je precies dat ei kapot tikt, als je zin hebt in een gekookt eitje. Lachen, gieren, brullen. Ik zie er de lol niet zo erg van in, maar deze traditie moest en zou ook in ons eigen gezin voortgezet worden. Inmiddels weten de kinderen dit ook en zij vinden het even leuk als hun vader. Zal je net zien. Ik wacht tijdens de brunch altijd tot het rauwe ei gepakt is, voor ik zelf een ei pak, want ik heb geen zin in die zooi. Blijkbaar doorzag mijn man die truc, en dit jaar besloot hij niet een, maar twee rauwe eieren te verstoppen. Dus ik tik nietsvermoedend dat ei kapot en slaak een gil van schrik als al die smurrie over mijn bord loopt. Nou, je had ze moeten horen lachen met z’n drieën. Hi-la-risch.”
Lees verder onder de advertentie
Bah
Yvette: “Onze peuter is nog niet bekend met het fenomeen dat je niet alles in je mond hoeft te stoppen. Dat was ik blijkbaar even vergeten bij het dekken van de tafel voor het paasontbijt. Van die schattige chenille kuikentjes stonden op een rijtje op het tafelkleed. Ik draaide me een tel om, om te kijken of de broodjes al gaar waren, en voor ik het wist stond de peuter op zo’n kuiken te kauwen. Hij slikte het razendsnel door, toen hij doorkreeg dat ik hem wilde tegenhouden. ‘Geen snoep?’ vroeg hij. ‘Snoep bah.’ Dat geloof ik graag, jongen. Een ritje naar de huisartsenpost was niet wat ik van die ochtend verwacht had.”
Lees verder onder de advertentie
Nog niet klaar met lachen (en leedvermaak)? Hier lees je nog meer paasblunders.
Kitty is zeventien als ze ontdekt dat ze zwanger is van haar 15-jarige vriend. Zelf weet ze al snel dat ze haar kindje wil houden, maar vanuit haar omgeving overheerst vooral bezorgdheid. Inmiddels is ze negentien, moeder van James en Ivy en te zien in het nieuwe seizoen van Vier Handen Op Eén Buik.
Bijna drie jaar nadat Douwe Bob besloot dat het zo niet langer kon, kijkt de zanger met een heel andere blik naar zijn leven. Hij is inmiddels getrouwd, vader van drie kinderen en zegt beter in zijn vel te zitten.
Frans Duijts (59) blikt in zijn nieuwe biografie Vallen & opstaan terug op moeilijke periodes in zijn leven. Samen met zijn vrouw Marloes vertelt hij ook over de zorgen om hun oudste dochter Jolanda (21), die kampte met ernstige somberheid en gedachten aan zelfdoding.
Wat als jouw zoontje nogal opkijkt naar zijn oudere buurjongen en daarbij behoorlijk beïnvloed wordt, op een manier waar jij als moeder he-le-maal niet blij mee bent? Het gebeurt bij Dilara.
Charlotte en haar vriend zijn dolblij met de naam van hun dochter Lune, maar haar moeder denkt daar duidelijk anders over. Oma weigert haar kleindochter zelfs Lune te noemen en gebruikt consequent haar tweede naam Rosalie.
Als Noa (14) uit school komt met een flinke rode plek op haar voorhoofd, schiet moeder Louise (42) direct in standje opsporing verzocht. Gevallen? Ruzie? Een uit de hand gelopen gymles? Noa houdt het bij: ‘Er is niks.’