De meeste mensen zijn wel een beetje klaar met de lockdown en zijn blij dat de coronamaatregelen worden versoepeld. Maar blogger Rachel Garlinghouse is niet van plan de teugels te laten vieren. ‘Ook in de zomer houden wij vast aan de routine die we nu gewend zijn.’
Lees verder onder de advertentie
‘Ik zou dolgraag een zomervakantie willen hebben waarin mijn kinderen zich drie maanden lang met plezier vermaken, maar ik weet dat dat niet gaat lukken’, zegt Rachel. ‘Mijn kinderen hebben baat bij routine. Door het coronavirus waren we genoodzaakt een nieuwe routine te vinden, en dat heeft even geduurd, maar nu werkt het. Waarom zouden we dat opgeven omdat het schooljaar zo meteen voorbij is?’
Lees verder onder de advertentie
Strakke agenda
Rachel heeft vier kinderen. ‘Zij weten precies wat we wanneer op de dag doen. Eerst ontbijt, tandenpoetsen en aankleden, dan schoolwerk. Is er straks geen huiswerk, dan doen we iets anders wat leerzaam is. Daarna hebben we pauze en gaan ze buiten fietsen of basketballen. Vervolgens duiken we weer naar binnen voor huishoudelijke klusjes – want ja, ook daar helpen ze bij mee.’
In de namiddag, als alles erop zit, krijgen ze wat schermtijd. ‘Daarna eten we samen, kijken ze een film en gaan ze naar bed. Ik zou graag een moeder zijn die alles in een opwelling doet, maar met vier kinderen gaat dat gewoon niet.’
Jezelf vermaken
Rachel weet dat zij degene zal zijn die haar kinderen straks in de zomervakantie zal moeten vermaken. ‘Er zijn geen buitenschoolse activiteiten in de zomer. Dus de kinderen zijn op zichzelf en op mij aangewezen. Niet makkelijk, maar we hebben twee maanden de tijd gehad om ons daarop voor te bereiden. En juist dankzij die quarantaine heeft mijn gezin een routine gevonden die handig is – ook in de vakantie. No way dat ik dat nu weer ga veranderen.’
Met een sleutelbos in de hand en een hoofd vol plannen begint voor de familie Blom een nieuw hoofdstuk. In Een huis vol zien we hoe het gezin zich opmaakt voor een verhuizing die allesbehalve rustig verloopt.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week het dilemma van de 31-jarige Florien. Door haar eigen onzekerheid en ongemak heeft Tycho (4) geen vriendjes in de straat en dat steekt.
Je gooit ’m gedachteloos in je winkelmandje, snijdt ’m in reepjes voor bij de pasta of prikt ’m rauw van de borrelplank. Maar juist een groente die bij veel gezinnen standaard op tafel staat, blijkt nu onverwacht hoog te scoren als het gaat om bestrijdingsmiddelenresten.
Peuters hebben bijna een bovennatuurlijke gave: ze vinden álles. Vooral de dingen waarvan je hoopt dat ze die juist níét zien. Ook de peuter van Isa (37) bleek daar een meester in.
Huiselijk geweld komt in allerlei vormen. Audrey Zetta kreeg er ook mee te maken, toen haar ex-man duidelijk maakte dat ze bij een zwangerschap voor abortus moest kiezen.