Ja zeg, natuurlijk kijken we graag een keer om als er een knappe man voorbij loopt. Toch is uiterlijk niet het belangrijkste. Uit nieuw onderzoek, gedaan door de Universiteit van Sunderland, blijkt namelijk dat vrouwen zich veel meer aangetrokken voelen tot een behulpzame man.
Lees verder onder de advertentie
De onderzoekers legden ruim tweehonderd vrouwen steeds setjes met twee foto’s voor: één van een knappe man en één van een minder knappe man. Bij die foto’s kregen de vrouwen een korte uitleg over de betreffende heren. Bijvoorbeeld dat één van de twee een dakloze zag zitten en een kop koffie en een broodje voor hem kocht, terwijl de ander deed alsof hij druk met zijn telefoon bezig was en de dakloze straal voorbijliep.
Lees verder onder de advertentie
Er moest vervolgens een cijfer worden gegeven. De mannen die niet behulpzaam waren, werden aantrekkelijk gevonden voor een onenightstand, de behulpzame mannen werden gezien als geschikt om een relatie mee te beginnen.
Volgens één van de onderzoekers een logische uitkomst: “In deze tijd willen vrouwen een partner voor de lange termijn, die in kinderen wil en kan investeren. Daarom hebben vrouwen een voorkeur voor mannen met wie ze een serieuze relatie kunnen aangaan.”
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
We vlogen het afgelopen jaar van de ene zwangerschapsaankondiging naar de andere. Hoog tijd om al het babynieuws op een rijtje te zetten: deze bekende Nederlanders verwachten een baby in 2026.
Is je kind ineens sneller boos, extra aanhankelijk of staat hij of zij ’s nachts weer naast je bed? Dan kan het zijn dat je kind behoefte heeft aan meer aandacht en verbinding.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
We willen allemaal dat onze kids later met warme gevoelens terugdenken aan de feestdagen. Niet alleen aan dat ene speelgoedje dat na drie weken onder het bed lag. Dit maakt jouw kind dan ook gelukkiger dan kerstcadeaus, zegt onderzoek.