Vanaf het moment dat we een plusje zien op onze zwangerschapstest, duiken we massaal het internet op om kinderspullen aan te schaffen. Dat blijkt uit onderzoek van First Time Mums.
Lees verder onder de advertentie
Het meest zoeken we naar fotoboeken, geboortekaartjes en vakanties (53%), maar ook informatieve websites doen het goed met 42%.
Voor veel vrouwen is een zus, moeder of tante een belangrijke bron als het gaat om inspiratie voor dagtripjes (51%), voor de goede keuze voor een kinderdagverblijf is dat 50% en voor babyvoeding 48%. Of we meer of minder gaan werken overlegt 48% met mensen die dicht bij ze staan.
Lees verder onder de advertentie
Voor informatie over kinderwagens en kinderkamers kijkt 17% in een magazine. Tien procent vindt een magazine ook voor voedingssupplementen erg handig.
Winkelen
Dat we het leuk vinden om naar de stad te gaan om allerlei spullen te kopen, wisten we al. Maar wie beslist er dan wat er gekocht wordt? Vooral bij het kopen van kleding en verzorgingsproducten beslissen vrouwen zelf. De kinderwagen, autostoel, kinderkamer en gezinsauto zijn lastiger. Daarover beslissen we het liefst met z’n tweeën.
Lees verder onder de advertentie
Waar letten we op als we iets nieuws kopen? Natuurlijk op de prijs. Maar ook design is belangrijk. Bij kleding, geboortekaartjes en de kinderkamer geeft design zelfs de doorslag. Bij schoolkeuze en dagtripjes vinden we onze eigen ervaringen het belangrijkst.
Vakantie boeken
Een maand na de bevalling kijken vier van de tien vrouwen alweer uit naar een vakantie. De maand erna zijn dat er nog meer. Moeders boeken voornamelijk hun vakantie in januari of februari. Dat doen ze voor de periode mei tot en met augustus. We gaan dan het liefst op zonvakantie in Europa (43%) of een weekend weg in eigen land (28%). De eisen die wij stellen aan een vakantie: veilig voor de kinderen, aanwezigheid van een zwembad en een acceptabele reisafstand.
Dat een bevalling zich niet laat plannen, blijkt wel uit het bevallingsverhaal van Romee Abrahams. Terwijl op het erf het grote verjaardagsfeest van haar vader in volle gang was, dienden de weeën voor haar tweede zoon Alfie zich aan.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (12), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
De juffen op school noemen Pilar ‘tante’, terwijl ze heus wel weten hoe het zit: voor Laura en Daniël is ze hun vrouw, en als een tweede moeder voor hun dochters Rosa (9) en Carmen (7). “We zijn gewoon een gezin.”
Tijdens de nieuwjaarsnacht van 2000 op 2001 brak er brand uit in café De Hemel in Volendam. Melanie Klene (40) overleefde de ramp, maar liep ernstige brandwonden op. Inmiddels is ze moeder van twee zoons (11 en 8). De gebeurtenis is verweven in haar gezin en heeft haar gevormd tot wie ze nu is.
Melissa Ramakers Quekel (29) leeft met een zeldzame stofwisselingsziekte en kampt met complexe gezondheidsproblemen. Ze is afhankelijk van sondevoeding en draagt een glucose-sensor. Ondertussen zet ze alles op alles om er voor haar dochters Lotte (2,5) en Elise (1) te zijn.
Moeder van een peuter, en nog steeds chronisch reislustig. Nu haar relatie voorbij is, stapt freelance redacteur Lianne Kooistra met haar dochter (3) in een camper om voor lange tijd door Europa te trekken. Onderweg zoeken ze een nieuw ritme, nieuwe plekken en af en toe een speeltuin. In haar columns schrijft ze over hun […]