Gebroken nachten als je net een baby hebt? Logisch. Maar de zoon van Kimberly is bijna een peuter en slaapt nog steeds heel slecht.
Lees verder onder de advertentie
‘Ik heb ontelbaar veel uren verspild om te proberen mijn zoon in slaap te laten vallen’, zegt Kimberly. ‘Ik heb bijvoorbeeld een slaapschema gemaakt en houd een routine aan: elke avond wassen, pyjama aan, tanden poetsen en tot slot een verhaaltje lezen. Maar wat ik ook doe, niets helpt.’
Lees verder onder de advertentie
‘Door’slapen
Inmiddels is Kimberly erachter gekomen dat sommige kinderen er gewoon heel lang over doen om door te slapen. ‘Volgens een slaapconsulent slapen de meeste kinderen door zodra ze eenmaal weten hoe ze zelf in slaap moeten vallen’, zegt ze. ‘Maar met ‘doorslapen’ wordt niet bedoeld dat je kind van zeven tot zeven slaapt. Ze worden meestal om de twee tot drie uur even wakker.’
Een groeispurt, griepje, verlatingsangst of nachtmerries: je kind kan om allerlei redenen ’s nachts wakker worden. ‘Dat is normaal’, zegt Kimberley, ‘maar meestal is dat tijdelijk. Helaas geldt dat niet bij ons – voor mijn zoon is het geen fase, maar de standaard.’
Lees verder onder de advertentie
‘Voel je niet schuldig’
Inmiddels heeft Kimberly de moed zo ongeveer opgegeven. ‘Wat ik ook doe, geen van mijn inspanningen wordt beloond. En dat is frustrerend, maar ik weet dat het niet eeuwig zal duren. Er zal een moment komen dat mijn zoon de hele nacht gaat doorslapen. Dus heb je ook zo’n nachtbraker, voel je dan niet schuldig. Je doet niets verkeerd. Sommige kinderen zijn gewoon laatbloeiers als het om slapen gaat.’
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
De ene dag is je zesjarige een knuffelkont die geen moment van je zijde wijkt, de andere dag smijt ze boos de deur dicht omdat jij haar verkeerd hebt aangekeken. Herkenbaar?
Geheimen fluisteren, eindeloos knuffelen, hun mening geven (soms nogal luid): een kind laat met verrassende signalen zien dat het zich veilig voelt bij je. Wij delen er een paar.
In Beste Zangers draaide het afgelopen zaterdag allemaal om zangeres Bente Fokkens (24). De artiesten brachten een ode aan haar muziek én favoriete nummers. Een indrukwekkend optreden van die avond kwam van Laetitia, die als kersverse mama een gevoelige snaar raakte bij zowel Bente als de kijkers thuis.