Er is altijd wel een klasgenootje waar je kind niets mee heeft. Prima, zou je zeggen, tenzij je kind het op hem of haar gemunt heeft. Moeder en blogger Leslie Blanchard maakte het mee met haar dochter. De oplossing die ze bedacht, was voor haar dochter ontzettend leerzaam.
Lees verder onder de advertentie
Desinteresse
‘Mijn dochter vertelde me op een dag dat een meisje in haar klas haar ontzettend irriteerde. Wat bleek: het kind deed niets fout, maar kwam alleen bij haar zitten tijdens het overblijven en probeerde vriendinnen te worden’, vertelt Leslie op haar blog. ToenLeslie de moeder van het meisje belde, kwam de aap uit de mouw: haar dochter wil niets met het meisje te maken hebben en toont geen enkele interesse in haar. Leslie: ‘Heel gemeen, natuurlijk. Ik heb mijn dochter toen gezegd dat ze de tijd moest nemen om het meisje beter te leren kennen.’
Leslie vertelt op haar blog dat het niet genoeg is om je kinderen te zeggen dat ze ‘aardig moeten zijn.’ ‘Je moet specifieker zijn dan dat’, legt ze uit. ‘Kinderen denken dat ze al aardig zijn als ze niet totaal onvriendelijk zijn.’ En dus gaf ze haar dochter de opdracht om drie leuke dingen te ontdekken aan haar klasgenoot. ‘Dat wilde ze niet, tot ik weigerde haar naar school te brengen als ze er niet mee instemde. Later kwam ze inderdaad thuis met drie positieve eigenschappen over het meisje.’
Lees verder onder de advertentie
Onverwachte vriendschap
Uiteindelijk werden haar dochter en het meisje nog dikke vriendinnen ook. ‘Toen het meisje een paar jaar later verhuisde, huilde mijn dochter. Ze hebben online nog steeds contact. Haar vriendin is een toffe meid, maar het allerbelangrijkste: mijn dochter heeft hier zoveel van geleerd. Namelijk om open te zijn naar alle soorten en dat je vrienden kunt worden met mensen van wie je het het minst had verwacht.’
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Het is de baby zelf niet aan te rekenen, maar zo’n pasgeborene haalt wel je hele leven overhoop, inclusief je vriendschappen. Welke het overleven en welke sneuvelen, dat is van tevoren niet te voorspellen. Dat weet journalist Laurien als geen ander.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.
Kerst: het feest van lichtjes, liefde… en chaos. Dat wij moeders alle kerstballen hoog moeten houden wisten we natuurlijk al, maar soms zouden we dat wel even anders willen.
Het worden bijzondere feestdagen voor Anne-Marie Rozing en vriendin Laura. Ze vieren voor het eerst kerst met hun zoontje Jules in hun midden. En die knusse kerstdagen gaan niet voorbij zonder leuke tradities. Wij spraken Anne-Marie over de kerstplannen met baby Jules.
Ze komen onafgesproken opdagen in identieke outfits, raakten twee keer tegelijk zwanger en bevielen naast elkaar in het ziekenhuis. De band tussen Sara Kalkhoven (31) en Mariëlle Liefting (35) is zo symbiotisch, dat het haast ongeloofwaardig is.