Een driftbui midden in de supermarkt: het hoort er nu eenmaal bij als je kinderen hebt. En dat zouden meer mensen zich moeten realiseren, vindt moeder Lisa Sadikman.
Lees verder onder de advertentie
‘Kinderen gedragen zich als kinderen en daar is niets mis mee’, schrijft ze op Scary Mommy.
Hysterisch
Lisa neemt een situatie met haar eigen dochter als voorbeeld. ‘Je peuter niet in de boodschappenkar laten zitten is alsof je een hond geen riem omdoet, en toch probeerde ik het. Tot de ogen van mijn dochter vielen op een enorme zak M&M’s. Ik gaf rustig aan dat ze vandaag geen snoep kreeg (ze lust niet eens M&M’s), maar dat liet ze zich geen twee keer zeggen: ze begon te huilen en stortte zich hysterisch op de grond.’
Niet veel later sprak een wildvreemde man Lisa aan. Wat er in hemelsnaam mis was met haar dochter. Lisa: ‘Haal dat kind hier weg! zei hij boos. Ik stond perplex. Mijn meisje is wie ze is: een lief, stralend en soms emotioneel kind van drie dat niet altijd luistert. Ik wilde haar oppakken en weglopen, maar ik wilde die onbeschofte man ook aanspreken. Want hoe durfde hij te zeggen dat er iets ‘mis’ was met mijn dochter?’
Lees verder onder de advertentie
Onder controle
Kinderen kunnen het bloed onder je nagels vandaan halen, maar daar is niets ‘fouts’ aan, vindt Lisa. ‘Ze gedragen zich als kinderen. Ze doen dingen die ze niet mogen doen, maar raad eens? Dat is hartstikke normaal. Ze verkennen de wereld om zich heen en ervaren intense emoties. Ze zijn niet geboren met het vermogen om hun gevoelens altijd maar onder controle te kunnen houden.’
Het dochtertje van Famke had zo’n zin in het kinderfeestje op het strand van een van haar beste vriendinnetjes, maar het liep uit op veel pijn en verdriet. Het meisje bleek namelijk niet ingesmeerd te zijn en kwam vuurrood thuis. Ze was mega verbrand.
In de nieuwste aflevering van Het Waren Twee Fantastische Dagen op SBS6 doet Jaimie Vaes een boekje open. Ze vertelt openhartig over haar gewelddadige relatie met rapper Lil Kleine, aka Jorik.
Ruzie met je moeder: sommigen moeten er niet aan denken, voor anderen is het al jaren hun realiteit. Natasja en haar moeder kregen ruzie en sindsdien heeft haar moeder haar dochter niet eens kunnen zien opgroeien.
In Spanje hebben kinderen maar liefst drie maanden zomervakantie. In Nederland is dat maar (“maar?”) zes weken. Is het tijd om in Nederland de zomervakantie ook te verlengen? We vroegen het jullie.