Katja Schuurman (44) en haar man Freek van Noortwijk (30) willen zo snel mogelijk aan kinderen beginnen. Dat onthult de actrice het Vlaamse programma Gert Late Night.
Lees verder onder de advertentie
“Ik ben 44 en kan niet heel lang meer wachten”, vertelt ze. “Binnen nu en een jaar, dat zou te gek zijn.”
Medicatie
Om die reden is ze ook gestopt met de medicatie tegen haar bipolaire stoornis, ondanks dat ze last van verdrietige buien of woede-uitbarstingen kan krijgen: “Ik kan ze gewoon niet combineren met een zwangerschap.”
Katja en Freek leerden elkaar vier jaar geleden kennen. Voor die tijd was de actrice acht jaar getrouwd met Thijs Römer en samen met hem heeft ze een dochter: de negenjarige Sammie.
Meer Kek Mama? Schrijf je in voor de nieuwsbrief en krijg elke week het laatste nieuws, persoonlijke verhalen, fijne (uit)tips en grappige fotoseries in je mailbox >
Nog vóór je kind de deur uit stapt, is de emotionele “basislijn” voor de dag vaak al bepaald. Niet door een strak schema of een perfect afgevinkte routine, maar door iets anders: hoe veilig en verbonden je kind zich bij jou voelt.
Er is zo’n opvoedwijsheid die hardnekkig blijft hangen: zoals je een kind aanspreekt, zo gaat het zich ook gedragen. Geef je vertrouwen, dan groeit het. Praat je alsof het kind iets kan, dan gaat het eerder proberen om inderdaad “dat kind” te zijn.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week vraagt Mariët (34) zich af of het online verlanglijstje voor haar dochter eigenlijk wel zin heeft.
Sinterklaas is een gezellig kinderfeest, maar kan ook voor veel spanning zorgen. Bij Jikke (34) thuis zorgde de sinterklaassurprises dit jaar voor een portie kinderlijke wraak.