Roos Schlikker (42) is journalist, columnist en moeder van zoons Miró (10) en Róman (8). Op Kek Mama schrijft ze over haar gezinsleven.
Lees verder onder de advertentie
“Mam, wanneer schrijf je nou eens een boek voor kinderen?”
Het is een vraag die geregeld terugkomt. Miró en Róman hebben op verschillende boekpresentaties van me gestaan. Altijd van boeken die ik voor volwassenen schreef. Die avonden vonden ze trouwens enorm gezellig. Bij de lancering van mijn eerste roman (over een pedofiel in een Vinexwijk nota bene) pakte Róman zelfs halverwege de avond de microfoon. Hij zat toen in zijn Ciske de Rat-fase, dus niet lang daarna stond de hele uitgeverij inclusief allerlei verantwoorde intellectuele schrijvers keihard “Haaaaad ik maaaaaar iemand om van te houwe!” te blèren.
Lees verder onder de advertentie
Maar die boeken, daar hadden ze niets aan. Dus rijst steeds de vraag wanneer ik iets voor de jongens schrijf. Ik zou dat dolgraag willen en heb ook best een hoop leuke ideeën, maar stom genoeg komt het er steeds niet van.
Fangirl van het eerste uur
Wat niet helpt is dat Miró en Róman geen lezers zijn. Tot mijn grote verdriet moet ik zeggen. Want man, wat geniet ik al mijn hele leven van boeken. Ik herinner me hoe ik stiekem, want ver na bedtijd, met een zaklampje onder mijn dekbed Kruistocht in spijkerbroek las. Een boek dat ik, fangirl van het eerste uur, tijdens een boekenmarkt door schrijfster Thea Beckman had laten signeren. “Voor Roos, een meisje met een mooie naam”. Ik heb het boek nog altijd in de kast staan.
Lees verder onder de advertentie
Miró en Róman kijken me vriendelijk aan als ik ze vertel hoe heerlijk het is te verdwijnen in een boek. En ze vinden het heel fijn als ik voorlees. Maar zelf in de letteren duiken? Neuh.
Hoewel… Gisterenavond wilde ik nog even werken toen ik zag dat mijn laptop openstond. Er was een nieuw bestandje aangemaakt met het begin van een kinderboek:
SUPERBOEVENJAGERS Door Róman Perrier.
Hai ik ben roman hard ik ben een superheld cool he ik ben de zoon van henri hard. Hij is al dood en nu heb ik zijn superhelden pak aan dus heet ik kid danger super cool allemaal maar ja
Hoofstuk 1. En nu is hoofstuk 2.
Róman blijkt zelf de voorzet te hebben gegeven van het kinderboek dat hij wil lezen. Misschien moet ik het maar eens voor hem afmaken.
Als ouder kun je nog zo je best doen om je kinderen met een gerust hart de wereld in te sturen, maar soms knijpt je moederhart toch even samen. Ook bij het koningspaar thuis is dat niet anders.
Sinterklaas is een gezellig kinderfeest, maar kan ook voor veel spanning zorgen. Bij Jikke (34) thuis zorgde de sinterklaassurprises dit jaar voor een portie kinderlijke wraak.
Louise emigreerde met haar gezin vanuit Frankrijk naar Nederland, voor het werk van haar man. Ze kwam er onlangs achter dat ze het sinterklaasfeest al die tijd verkeerd gevierd heeft.
Na jaren van onzekerheid en publieke speculatie is er eindelijk duidelijkheid voor Marco Borsato (58). De rechtbank sprak hem donderdag vrij van de beschuldigingen van ontucht met een minderjarige, omdat er onvoldoende bewijs was.
Het Sinterklaasjournaal zorgde afgelopen week voor de nodige ophef onder ouders. Toch is er iets waarvoor veel moeders het Sinterklaasjournaal wél aanzetten. Hint: niet alleen voor hun kinderen. De Hoofdpiet is onverwachts het gespreksonderwerp onder moeders geworden.