Bang dat er iets stuk gaat als je kind in de woonkamer speelt? Moeder Sa’iyda Shabazz niet. Haar zoon balt er binnenshuis lekker op los.
Lees verder onder de advertentie
‘We wonen in een huis, niet in een museum’, schrijft ze op haar blog.
Onhandigheid
‘Ik vind het geen probleem als mijn zoon met een zachte bal in huis speelt’, vertelt Sa’iyda. ‘Maar hij voetbalt ook wel eens met een wat hardere bal. De meeste ouders zullen dat niet toestaan. Toen ik zelf jong was, mocht het ook niet van m’n ouders. Ze waren als de dood dat er iets kapot ging.’ Zelf voelt Sa’iyda die angst niet. ‘Natuurlijk kan er iets breken in huis. Als je kinderen hebt, gaan er dingen kapot – simpel. Maar ik denk dat de kans groter is dat er iets stuk gaat door mijn onhandigheid, dan door de bal van m’n zoon.’
Sa’iyda woont in de stad en heeft geen tuin. Ze vindt het belangrijk dat haar zoon plezier heeft in huis. ‘Ja, hij moet goed opletten. En hij weet dat hij alleen thuis met een bal mag spelen – bij opa en oma of bij vriendjes gelden andere regels. Maar als hij plezier heeft door thuis te voetballen, wie ben ik dan om dat te verbieden? En gaat er iets kapot, dan repareer ik het. Gooit hij een drinkbeker om, dan pak ik een dweil. Dingen breken of dingen morsen zijn niet het einde van de wereld. Ik wil niet dat mijn zoon zo bang is om dingen te verprutsen in huis, dat hij zich niet meer op zijn gemak voelt. We leven in een huis, niet in een museum.’
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
We vlogen het afgelopen jaar van de ene zwangerschapsaankondiging naar de andere. Hoog tijd om al het babynieuws op een rijtje te zetten: deze bekende Nederlanders verwachten een baby in 2026.
Baby alert! Freek Vonk (42) heeft er een gloednieuwe titel bij. Hij is voor het eerst oom geworden. De bioloog deelt op Instagram het blije nieuws dat zijn zus Simone is bevallen van een zoontje: Melle.
Is je kind ineens sneller boos, extra aanhankelijk of staat hij of zij ’s nachts weer naast je bed? Dan kan het zijn dat je kind behoefte heeft aan meer aandacht en verbinding.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.