Kind achter de iPad, mama kijkt de hele dag een serie: de zwangere Amy Sward koos een dag alleen voor zichzelf en daar heeft ze allesbehalve spijt van.
Lees verder onder de advertentie
‘Ik geef toe, ik heb vandaag gefaald als moeder’, schrijft ze.
‘Schat, waar zijn m’n sleutels?’
Of Amy hiervan baalt? Totaal niet. ‘Als mijn man thuiskomt met hoofdpijn heb ik simpelweg nóg een kind thuis: ik geef ‘m thee en soep – alles waar hij behoefte aan heeft op dat moment. Maar zodra ik zelf ziek ben (ook al hang ik elke twintig minuten boven de pot) blijft het gezin draaien. ‘Schat, waar zijn mijn sleutels?’ ‘Nee, ik wil geen roze broek aan’. Van een moeder wordt verwacht er altijd te zijn. Hoe dan ook.’
Daarom besloot Amy, door haar zwangerschap moe en vol hormonen, voor één dag alles uit haar handen te laten vallen. ‘Ik keek Gilmore Girls in plaats van de afwas te doen en barstte direct in huilen uit toen een vriendin belde om even te kletsen. Ik zette mijn dochter voor de tv terwijl ik een lange douche nam. Vervolgens liet ik haar op de iPad spelen.’ Snacks als lunch, twee glazen limonade: ze liet alles toe.
Lees verder onder de advertentie
Goede voorbeeld
‘Zal mijn kind hieronder lijden? Natuurlijk niet’, schrijft Amy Verder. ‘Zal ze er slechter door worden omdat ze drie uur tv heeft gekeken in plaats van dertig minuten? Nee. En zal ze een verwend nest worden? Ook niet. Waar ze wel baat bij heeft: een emotioneel stabiele moeder. Als wij ons voor honderd procent aan onze kinderen en man geven, verliezen we onszelf. Daar help je niemand mee en dat is absoluut niet het beeld dat ik mijn dochter mee wil geven. Ik wil haar leren om sterk, onafhankelijk en zorgzaam te zijn, maar dan moet ik wel het goede voorbeeld geven.’
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
De ene dag is je zesjarige een knuffelkont die geen moment van je zijde wijkt, de andere dag smijt ze boos de deur dicht omdat jij haar verkeerd hebt aangekeken. Herkenbaar?
In Beste Zangers draaide het afgelopen zaterdag allemaal om zangeres Bente Fokkens (24). De artiesten brachten een ode aan haar muziek én favoriete nummers. Een indrukwekkend optreden van die avond kwam van Laetitia, die als kersverse mama een gevoelige snaar raakte bij zowel Bente als de kijkers thuis.