Toen blogger Barrie Bismark nog geen kinderen had, wist ze precies hoe ze het later zou doen: ze zou de perfecte thuisblijfmoeder worden die van elk moment geniet.
Lees verder onder de advertentie
Tot ze na haar bevalling geconfronteerd werd met de realiteit.
‘Niet makkelijk’
‘Acht jaar en drie kinderen later ben ik erachter gekomen dat het moederschap niet zo makkelijk is als ik dacht’, schrijft Barrie op Scary Mommy. ‘Ik zou de hele dag door samen spelen met poppen, heerlijke recepten bedenken voor het avondeten, veel winkelen en elke dag naar yoga gaan. Onderweg zou ik langs Starbucks lopen en ik zou me zéker vrijwillig opgeven als hulpmoeder op school. Traktaties maken? Die van mij zouden zo op Pinterest kunnen en ik zou lekker vaak naar pretparken gaan met mijn kinderen.’
De werkelijkheid blijkt anders: Barry is veel ongeduldiger dan gehoopt en heeft niet altijd de controle over haar emoties. Ze vervolgt: ‘Ik vind het bijzonder dat ‘normale’ dingen als in de auto stappen, schoenen aantrekken of zoiets als naar de wc gaan ineens veel moeilijker zijn nu ik kinderen heb. Ik had nooit gedacht dat een rit naar de supermarkt zo zwaar kon zijn. Of dat mijn huis af en toe zo’n chaos is. Ik doe mijn best om alles bij te houden, maar door al die was, het speelgoed en het overvolle aanrecht is dat lastig. Dus nee, ik ben absoluut niet de perfecte moeder die ik had gehoopt te zijn. Verre van. Maar ik ben er wel altijd voor mijn kinderen, ik doe mijn best. En ik weet dat dat voldoende is.’
Het dochtertje van Famke had zo’n zin in het kinderfeestje op het strand van een van haar beste vriendinnetjes, maar het liep uit op veel pijn en verdriet. Het meisje bleek namelijk niet ingesmeerd te zijn en kwam vuurrood thuis. Ze was mega verbrand.
In de nieuwste aflevering van Het Waren Twee Fantastische Dagen op SBS6 doet Jaimie Vaes een boekje open. Ze vertelt openhartig over haar gewelddadige relatie met rapper Lil Kleine, aka Jorik.
Ze spelen samen, twee meisjes van een jaar of zeven. Boven op de kinderkamer, urenlang zoet met knuffels, tekenspullen en fantasieën. Het lijkt een droom van een speelafspraak. Tot de avond valt en boven tafel komt wat ze daar echt deden.
Ruzie met je moeder: sommigen moeten er niet aan denken, voor anderen is het al jaren hun realiteit. Natasja en haar moeder kregen ruzie en sindsdien heeft haar moeder haar dochter niet eens kunnen zien opgroeien.
In Spanje hebben kinderen maar liefst drie maanden zomervakantie. In Nederland is dat maar (“maar?”) zes weken. Is het tijd om in Nederland de zomervakantie ook te verlengen? We vroegen het jullie.