Van beestjes in potjes en liefdesverdriet tot geschaafde knieën: de kinderen (11, 9 en 7) van Nicole willen nu nog alles met haar delen, maar niet voor lang, vreest de blogger.
Lees verder onder de advertentie
‘De puberteit, dat innerlijke monster dat al een decennium op de loer ligt, sluipt langzaam ons leven binnen’, schrijft ze op Momtastic.
Kleding en make-up
Nicole is intens gelukkig met haar gezin. De kinderen zijn lief voor elkaar, ze durven het te zeggen als ze ergens mee zitten en praten na schooltijd ronduit over wat ze hebben meegemaakt. ‘We leven vredig en met plezier samen, maar er komt een moment dat de deuren hard worden dichtgeslagen. Dat mijn kinderen thuiskomen en direct naar hun kamer vliegen. Dat mijn zoon verandert van lief jongetje in een stinkende tiener. En dat mijn dochter zich ineens druk maakt om haar kleding, en make-up wil dragen.’
Nicole is bang dat dingen ‘ongemakkelijk’ worden, zowel voor haar als voor haar kinderen. ‘Want misschien willen ze hun emoties niet meer met mij delen, en zeggen ze alleen maar dat het ‘goed’ met ze gaat omdat ik dan tenminste m’n mond houd.’
Lees verder onder de advertentie
Knuffels
De blogger mist haar knuffelige peuters nu al. Zelfs zo erg, dat het soms lijkt alsof ze haar kinderen kwijtraakt. ‘Ik hoop dat ze later nog wel naar me toe komen om een knuffel te halen of om samen te kaarten, zoals ik ze leerde spelen toen ze 8 waren. Want ik merk nu al dat ik ze niet bij me kan houden. Niet hun hele leven lang.’
In het Vlaamse programma Maison Verhulst doet Gert Verhulst (58) een opvallende uitspraak. De tv-maker vertelt dat hij best nog kinderen had willen krijgen met zijn vrouw Ellen Callebout (48).
Wie ooit met zijn gezin op tv verschijnt, kan erop wachten: meningen komen vanzelf. Zeker op social media. Familie Bal uit Een huis vol kreeg na hun deelname dan ook een vraag die veel verder ging dan die leek: “Doen jullie mee aan Een huis vol voor het geld of voor de aandacht van mensen […]
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Naomi (30) doet communicatie bij een gemeente en is getrouwd met Youp (33). Samen zijn ze de trotse, soms oververmoeide ouders van tweeling Ties en Evi (3). Verwacht in deze column geen opvoedadviezen, maar wel veel liefde, chaos en herkenbare peuterperikelen uit het leven van een tweelingmoeder. Je kunt haar ook volgen op Instagram: @naomiappelman.