Wanneer blogger Kathy Radigan haar achttienjarige zoon Tom met hun truck van de afrit ziet rijden, beseft ze ineens: wat vliegt de tijd. Ze denkt aan de momenten dat mensen zeiden dat je als moeder van ‘elk moment moet genieten’.
Lees verder onder de advertentie
‘Dat wilde ik echt niet altijd horen’, schrijft ze op Huffington Post.
Als de dag van gisteren
Kathy herinnert zich nog als de dag van gisteren dat ze met haar dochter (toen nog baby) en vierjarige Tom op de parkeerplaats van een supermarkt stond. ‘Ik kreeg mijn dochter maar niet in haar autozitje en tegelijk was mijn zoon boos dat hij geen koekjes als ontbijt kreeg.’ Terwijl Kathy aan het stuntelen was, liep er een vrouw langs. ‘Ooit zul je deze dag missen’, zei ze.
Lees verder onder de advertentie
‘Als een boer met kiespijn’
Of die dag dat Kathy met moeders op een bankje in het park zat, kijkend naar hun spelende, schoolgaande kinderen. ‘Terwijl ze rustig een slok van hun koffie namen, zeiden ze dat ze die babytijd zo miste. Ik lachte als een boer met kiespijn en liep als een gek achter mijn driejarige dochter aan die steeds wegliep. Zo hard, dat ik bang was dat mijn jongste zoon, die ik als baby op mijn borst droeg, z’n flesje zou uitspugen.’
‘Hadden al die mensen die zeiden dat ik van ieder moment moest genieten, gelijk?’ vraagt Kathy zich af. ‘De tijd vliegt, inderdaad. Maar wie had als moeder de tijd om altijd met genieten bezig te zijn? Ik was te druk met koken, schoonmaken, kinderen naar de dokter brengen en helpen met huiswerk. Ik had slapeloze nachten, omdat ik bang was dat Tom door zijn dyslexie niet zou kunnen afstuderen.’ Op zulke momenten, was ‘geniet ervan’ wel het laatste wat Kathy wilde horen. ‘Ik kon het niet. En eerlijk gezegd: ik wilde het niet.’
Lees verder onder de advertentie
‘Ik koester de herinneringen’
Wat mensen haar niet vertelden, was dat deze moeilijke momenten jaar na jaar dragelijker werden. ‘Ik koester nu de herinneringen aan die geweldige, gekke, rommelige en zelfs verschrikkelijke dagen. En ik kijk ernaar uit om mijn kinderen nog meer te zien groeien.’
Goed nieuws in het nieuwe jaar: de kinderbijslag in 2026 gaat omhoog. En dat is fijn, want kinderen opvoeden wordt er niet goedkoper op. Daarom zetten we de bedragen voor je op een rij.
Nederland is wakker geworden onder een dikke laag sneeuw en je kinderen staan al met hun neus tegen het raam geplakt. Want sneeuw = magie. Sneeuw = buitenspelen. Sneeuw = NU.
Hoe weet je eigenlijk of je goed bent opgevoed? Voor sommigen zit dat in een veilig en liefdevol gevoel, voor anderen in zichtbare eigenschappen of gedrag. Wat vaak wordt onderschat, is hoe veel je hobby’s hierover kunnen zeggen.
Niet alleen de kinderbijslag gaat omhoog in 2026, ook het kindgebonden budget wordt verhoogd. Deze toeslag is bedoeld als extra tegemoetkoming in de kosten voor je kinderen.
“Je krijgt er zoveel voor terug”, zeggen we vaak met sarcasme. Maar voor de gezinnen uit de populaire televisieserie Een Huis Vol klopt die uitspraak eigenlijk best aardig. De kinderbijslag die zij jaarlijks op hun rekening bijgeschreven krijgen is niet mis.