Radio-dj Frank van der Lende (35) is getrouwd met Hanna en vader van Koos (2) en Fransje (negen maanden). Uit pure trots legt ie alles vast van z’n kinderen, daarom heeft hij maar een dadfluencer-account aangemaakt op Instagram: @frankvaderlende.
Lees verder onder de advertentie
“Het vaderschap heeft me veel rustiger gemaakt. Vroeger moest ik altijd op pad en was ik op zoek naar endorfine. Op de bank zitten voelde nutteloos. Tegenwoordig zit ik vrij vaak op de bank, met Koos naast en Fransje op me, en voelt dat héél nuttig. Door die twee heeft alles ineens zin en dat geeft rust. Al blijf ik altijd ongeduldig: treuzelen trek ik slecht, best lastig met kleine kinderen.
Lees verder onder de advertentie
”
Door die twee heeft alles ineens zin en dat geeft rust
Langs de zijlijn
Toen Koos op komst was, vertelde mijn moeder dat mijn vader niet per se kinderen wilde. Mijn moeder wilde dat vooral graag. Met liefde stemde hij ermee in, maar hij vond zijn kledingwinkel ook belangrijk en was daar heel druk mee. Denk ik terug aan vroeger, was hij er veel minder dan mij dan mijn moeder. Ik voetbalde veel, maar hij stond zelden langs de zijlijn. De mooie herinneringen die ik daar maakte, als keeper kletsend vanuit het doel, waren met mijn opa. Mijn vader hield heel veel van ons, dat wist ik bij leven en nu nog… maar dat vind ik toch jammer. Ik wil straks geen wedstrijd missen.
Sinds de kinderen er zijn is mijn relatie met Hanna anders, maar in essentie toch ook hetzelfde gebleven. Vroeger gingen we graag last-minute uit eten, nu gaan we voor de geplande lunch en dan vind ik het helemaal niet erg om het óók gewoon weer over de kinderen te hebben. Twee jaar geleden zijn we in het geheim getrouwd, met Koos die toen nog heel klein was. Sindsdien ben ik alleen maar verliefder geworden op mijn meissie.
Lees verder onder de advertentie
Ruziemaken kan ik niet zo goed, maar door Hanna heb ik geleerd dat het best mag knetteren. In mijn jeugd gingen irritaties onder het tapijt en moesten we het vooral leuk en gezellig houden voor de buren. Mijn kinderen mogen het best zien als Hanna en ik een keer ruzie hebben. Gebeurt tegenwoordig iets vaker; je lontje is toch korter door slaapgebrek.
Dadfluencer
Vanaf het moment dat Koos er was, legde ik alles vast. Wauw, hij zit rechtop, wauw, hij eet een krentenbol – ik vond alles bijzonder. Het is grappig en eigenlijk zielig tegelijk dat ik zoveel meer foto’s van Koos heb dan van Fransje. Hoeveel ik ook van haar hou, zo’n tweede keer neem je het toch meer voor lief. Ik laat mijn kinderen graag zien, maar ik snap dat mensen die me volgen om de radio, muziek of mijn gouden tand niet zitten te wachten op een zoveelste kinderfoto.
Lees verder onder de advertentie
Daarom heb ik nu ook een dadfluencer-account, haha. Ik vind het leuk om herkenbare situaties te delen. Zo sta ik om half negen ’s ochtendsvaak al met een fles wijn onder in de kinderwagen bij de opvang. Omdat de supermarkt zo handig op de route ligt. Als je geen kinderen hebt vind je dat niet grappig of een tikkie alcoholistisch, als ouders onder elkaar krijg je een blik van herkenning. Hoe trots ik ook ben, ik gun mijn kinderen hun privacy. Koos’ gezichtje laat ik bijvoorbeeld niet meer zien.
Zwart-wit
Vroeger leefde ik voor de radio en waren mijn ambities grenzeloos. Nu circuleert het radiomaken in de top drie. Misschien omdat ik mijn sporen heb verdiend, maar ook omdat ik na het overlijden van mijn vader vrienden en familie zoveel belangrijker ben gaan vinden. Dat alles in het teken staat van die kleintjes kost me veel minder moeite dan gedacht. Misschien omdat ik zwart-wit ben: als ik ergens voor ga, ga ik er ook voor. En hier wil ik vol voor gaan.”
Dit interview met Frank van der Lende stond eerder in Kek Mama Special 3 Modern (Happy) Family.
Peuters hebben bijna een bovennatuurlijke gave: ze vinden álles. Vooral de dingen waarvan je hoopt dat ze die juist níét zien. Ook de peuter van Isa (37) bleek daar een meester in.
Influencer Julia Feenstra dacht dat ze was voorbereid op het moederschap, maar hoe voorbereid was ze nou eigenlijk? Ze ging op zoek naar balans in haar drukke leven met twee jonge kinderen.
Als je schoonmoeder graag wil oppassen op je zoon is dat natuurlijk hartstikke fijn. Maar niet als ze zich bemoeit met dingen die haar helemaal niet aangaan.
Fantastisch babynieuws! Joy van Swieten en Daní Zijlstra, het geliefde koppel dat we leerden kennen dankzij B&B Vol Liefde, hebben prachtig nieuws gedeeld: ze verwachten samen hun eerste kindje.
Zaterdag is het Dierendag! Op 4 oktober zetten we massaal onze huisdieren in het zonnetje, of alle dieren, als je meedoet aan Eet Geen Dierendag. Ook binnen de redactie zijn veel huisdieren te vinden. We verzamelden de grappigste huisdierenverhalen, zodat jij even flink kunt lachen.
Marjonne is alleenstaande moeder en heeft een heel hechte band met haar zoon. Zijn vader is niet in hun leven en draagt niks bij. Sinds Marjonne’s zoon op school is begonnen, is zijn verlatingsangst in volle glorie terug. En de ongevraagde adviezen die Marjonne hierover krijgt, komen haar neus uit.