Ze bereidde zich voor op een totaal andere dynamiek in huis toen ze zwanger was van haar derde kind. Maar achteraf gezien kan blogger Colleen Dilthey Thomas maar één ding concluderen: haar derde kind gaat als geen ander mee in de flow.
Lees verder onder de advertentie
‘Toen ik mijn derde zoon kreeg, wist ik niet wat ik moest verwachten’, vertelt Colleen. ‘Zou het leven met drie echt zo luid en hectisch worden waar mensen me voor hadden gewaarschuwd?’ Integendeel, zo bleek. Colleen: ‘Mijn derde kind bleek een engel. Hij liet drama over aan de andere twee en ging er al snel vaak alleen op uit. Ze pestten hem soms, maar hij kon zich staande houden.’
Lees verder onder de advertentie
Derde wiel
Een paar jaar later kreeg Colleen haar vierde, een dochter. ‘Met twee oudere broers en een jongere zus, stond de derde pal in het midden van het gezin. Maar hij bleef simpelweg meegaan in de flow. Hij had zelden moeite om een oogje op zijn jongere zus te houden of het derde wiel aan de wagen te zijn, in het bijzijn van z’n oudere broers.’
Terugkijkend op de afgelopen jaren, realiseert Colleen zich dat haar derde zoon eigenlijk zichzelf heeft opgevoed. ‘Omdat ik soms nogal opgeslokt werd door de anderen’, geeft ze toe. ‘Mijn derde verdient eigenlijk meer aandacht dan ik hem geef. En dat geeft me best wel een schuldgevoel.’
Favoriet
Ze houdt vanzelfsprekend van al haar vier kinderen. ‘En ik vertel ze ook alle vier dat ze mijn favoriet zijn’, zegt ze. ‘En tegen mijn derde zoon zeg ik: ‘Dat is omdat je het liefste kind bent dat ik ooit heb gezien.’ Want zo is het. Hij luistert bijna altijd, doet wat hij moet doen en is niet bang om zijn gevoelens te tonen. Er is niemand die zijn huiswerk zo goed uit zichzelf maakt, niet zeurt om afgedankte kleding van zijn broers en die mij altijd een helpende hand biedt in de supermarkt. En het mooiste? Dat is dat al zijn inzet op een dag zijn vruchten zal afwerpen.’
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
De ene dag is je zesjarige een knuffelkont die geen moment van je zijde wijkt, de andere dag smijt ze boos de deur dicht omdat jij haar verkeerd hebt aangekeken. Herkenbaar?
In Beste Zangers draaide het afgelopen zaterdag allemaal om zangeres Bente Fokkens (24). De artiesten brachten een ode aan haar muziek én favoriete nummers. Een indrukwekkend optreden van die avond kwam van Laetitia, die als kersverse mama een gevoelige snaar raakte bij zowel Bente als de kijkers thuis.