Blogger Elisha Beach piekert er niet over om haar tienerzoon een mobiele telefoon te geven. En daar heeft ze een duidelijke reden voor.
Lees verder onder de advertentie
‘Ik vind niet dat kinderen een mobiele telefoon moeten krijgen als ze een ‘bepaalde’ leeftijd hebben bereikt of omdat al hun vrienden er een hebben’, schrijft ze op Scary Mommy. ‘Je moet er de tijd voor nemen.’
Lees verder onder de advertentie
Cyberpesten
Elisha denkt dat haar zoon nog niet klaar is voor een smartphone. ‘Door hem een telefoon te geven, wordt hij geconfronteerd met sociale media, pornografie, gewelddadige games en cyberpesters – om nog maar te zwijgen over de verslavende werking ervan. In het beste geval leidt dit tot een slechte concentratie op school, maar in het ergste geval kan een ondoordachte beslissing of interactie op internet zijn hele leven veranderen.’ Elisha geeft haar zoon daarom pas een mobiel wanneer hij volgens haar genoeg is ontwikkeld om de juiste keuzes te maken.
De blogger vervolgt: ‘Het zou waarschijnlijk makkelijker voor me zijn om toe te geven en hem gewoon een smartphone cadeau te doen (hij is immers de enige uit zijn klas zonder), maar ik vind het de confrontaties waard.’ Toch laat ze de teugels vanaf volgend jaar een beetje vieren. ‘Dan krijgt hij een telefoon, maar zonder internet of apps – gewoon goed om mee te bellen en te sms’en. En wanneer we doorgaan naar de volgende stap? Geen idee. Noem me ouderwets, maar ik wil dat mijn tiener van een zorgeloze jeugd geniet.’
Een nieuwe liefde vinden is nog niet zo eenvoudig, zeker als je precies weet wat je zoekt. Monique Westenberg zoekt een nieuwe liefde en krijgt daarbij hulp uit onverwachte hoek: haar vriendin gaat op Instagram op zoek naar een geschikte man voor haar.
Bij opa en oma gelden soms heel andere regels dan thuis. Geen tablet aan tafel, gewoon buiten spelen en netjes ‘dank je wel’ zeggen. Misschien vind je sommige gewoontes een tikje ouderwets, maar ze kunnen juist verrassend goed zijn voor je kind.
Johnny de Mol (47) vertelt in Vriendin openhartig over zijn huwelijk met Anouk. Een moeilijke periode zette hun relatie flink onder druk. Doordat hij zijn gevoelens lange tijd voor zichzelf hield, liet hij zijn vrouw steeds minder dichtbij.
Je houdt zielsveel van je kind. Je knuffelt, troost en probeert er altijd voor hem of haar te zijn. Toch kan het gebeuren dat je kind zich niet helemaal begrepen voelt, ook als je het beste met hem of haar voorhebt. Want liefde geven en emoties begrijpen zijn twee verschillende dingen. Soms zie je pas […]
Valerie is banketbakker en maakt de mooiste taarten. Toen haar zus haar vroeg of ze een taart wilde maken voor haar neefje, zei ze natuurlijk ja. Alleen kwam die taart niet heelhuids aan op het feestje.
Wie kinderen heeft, weet hoe snel het kan gaan. Voor Monique Westenberg lijkt het moment waarop haar zoon Dré langzaam richting de tienerjaren gaat ineens wel héél dichtbij te komen.