Je hebt eigenwijs en heel eigenwijs. Maar het kan nog erger, weet Sa’iyda Shabazz. Haar zoon is zo koppig, dat ze ten einde raad is.
Lees verder onder de advertentie
‘Zijn eigenwijze karakter breekt me op’, schrijft ze op haar blog.
Huilen en schreeuwen
Sa’iyda wist tijdens haar zwangerschap al dat haar zoon een eigenwijs mannetje zou worden. Ze is zelf best koppig en de vader van haar kind, inmiddels haar ex, kan er ook wat van. ‘Toch hoopte ik dat mijn zoon iets van me geërfd had waarvan ik niet elke dag gek zou worden’, zegt ze. ‘Vaak discussiëren we tien minuten lang, met geschreeuw en gehuil – soms van beide kanten – tot één van ons het zat is en het klaar is. En dan ben ik helemaal leeg en uitgeput en denk ik: hoe verander ik dit?’
Haar zoon blijft volhouden tot hij krijgt wat hij wil. Als alleenstaande moeder is Sa’iyda vaak overweldigd door zijn overtuigingskracht en houding. ‘Met de armen boos over elkaar kijkt hij me aan. ‘Nee’ bestaat niet, hij is heel volhardend. Ik hoor je nu denken dat het mijn schuld is. Maar het gaat hier niet om je kind discipline bijbrengen. Er gelden regels en disciplines in mijn huis; dit gaat veel verder. Wat ik ook probeer, mijn zoon gaat letterlijk het gevecht met me aan tot zijn wensen worden vervuld.’
Lees verder onder de advertentie
Doodvermoeiend
Sa’iyda verwacht dat het in de toekomst anders zal zijn. ‘Op een dag, als hij ouder is, zal zijn koppige karakter hem helpen om grote dingen te bereiken. Maar op dit moment is het doodvermoeiend en ga ik er soms aan onderdoor. Wat ik ervan geleerd heb, is hoe ver ik zelf tot het uiterste kan worden opgerekt voordat ik knak. En dat is een stuk verder dan ik dacht.’
Carola de Koning (46) werkte als leerkracht en kindercoach en specialiseerde zich in stress bij kinderen. Nu is ze onderwijsdeskundige bij Wijzer over de Basisschool en ontwikkelt zij samen met haar team nieuwe leermiddelen. Ze is expert in toetsstress rondom toetsen van IEP, Leerling in beeld (Cito) en de Doorstroomtoets. In haar columns neemt ze […]
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Het lijkt allemaal één grote droom: zon, ruimte en een nieuw leven in Spanje. Maar volgens Janneke Jelies zit de werkelijkheid nét even anders in elkaar. In de Radio 10-ochtendshow vertelt ze eerlijk hoe pittig dat eerste jaar in Spanje eigenlijk was.
Jorinde is al jaren gelukkig getrouwd met Kevin, maar sinds haar oudste zoon op school zit, ziet ze haar ex weer dagelijks. En dat levert toch wat verwarrende gevoelens op.
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Sommige dingen kan je als moeder prima mee wegkomen, maar als vader is dat soms net even anders. Dat werd Jeanette pijnlijk duidelijk, toen haar man bijna in elkaar geslagen werd.