Sommige kinderen zijn heerlijk eigenwijs en weten precies wat ze willen. Zij durven zichzelf te zijn en maken keuzes waar ze voor de volle 100% achter staan. Deze eigenwijsheid maakt hen tot succesvolle volwassen, aldus onderzoekers.
Lees verder onder de advertentie
Onderzoekers bekeken kinderen van 8 tot 12 jaar. Zij keken wat het effect was van eigenschappen zoals doorzettingsvermogen en koppigheid op hun ontwikkeling. Zowel op persoonlijk als zakelijk vlak. Veertig jaar later kwamen ze met het resultaat. Wat blijkt? Niet de volgzame kinderen, maar de eigenwijze types groeiden uit tot de volwassenen met het meeste geld op zak, zo toont de studie aan.
Lees verder onder de advertentie
Vechters
Het onderzoek gaat niet in op de relatie tussen de eigenwijze meisjes en jongens, en het hogere inkomen op latere leeftijd. Wel hebben de onderzoekers zo hun vermoedens. Waarschijnlijk zijn dit de kinderen die lak hebben aan groepsdruk. Die vechten voor wat ze willen. Zelfs als hun keuze grote gevolgen heeft en het lang gaat duren. Dit zijn de kinderen die competitief zijn op school. Grote kans dat zij zich laten horen bij de onderhandelingen over hun salaris.
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Alsof het gemis van Jade Kops nog niet groot genoeg was, krijgt haar familie opnieuw een zware klap te verwerken. Via Instagram maakt haar zus Amber bekend dat ook hun opa is overleden. Nog geen paar maanden nadat ze afscheid moesten nemen van Jade, volgt opnieuw een ingrijpend verlies.
Kinderen, luchthavens en op tijd komen: het is nogal een uitdaging. Als je kinderen dan ook nog verstoppertje gaan spelen en er eentje spoorloos verdwenen blijkt, slaat de paniek al snel toe.
Een relatie die goed voelt, geeft energie in plaats van energie te kosten. Het zijn de mensen bij wie je jezelf kunt zijn, bij wie je je gezien voelt en bij wie je na een gesprek vaak net iets lichter de deur uitloopt. Zulke verbindingen zijn waardevol, maar ontstaan niet vanzelf.
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Een samengesteld gezin vormen is altijd spannend. Ook voor Ellen Callebout, de partner van Studio 100-baas Gert Verhulst. In de Vlaamse podcast Peter Van de Veire & De Zandloper vertelt ze over het moment waarop ze Viktor en Marie Verhulst voor het eerst ontmoette.