Op een dag zijn je kinderen tieners en is het niet meer cool om met Lego te spelen of hutten te bouwen. Wat doe je dan, als je ziet dat je jongste kind dat nog wél wil en zich eenzaam voelt? Katie Bingham-Smith schreef er een blog over.
Lees verder onder de advertentie
De jongste van Katie is 11 jaar. Laatst vertelde hij haar dat zijn broer en zus niet meer met hem wilden spelen. ‘Ik had zo met hem te doen’, zegt Katie. ‘Dat zijn broer en zus nieuwe vrienden hebben en andere dingen leuk gaan vinden, is nieuw voor hem. Het samen spelen en forten bouwen met dekens en kussens, is verleden tijd.’
Lees verder onder de advertentie
Soms biedt Katie aan om het speelkameraadje van haar zoon te zijn. ‘Maar dat wil hij niet. Snap ik ook, want spelen met je moeder is maar saai.’
Op eigen benen
Zelf heeft Katie er ook moeite mee om haar zoon zo verdrietig te zien. ‘Ik wil het oplossen, maar dat kan ik niet. Ik heb er zelfs over nagedacht om de oudste twee te zeggen dat ze met hem moeten spelen, maar niemand wil natuurlijk gedwongen worden om iets te doen.’ Daarbij komt dat Katie zich nu des te meer realiseert dat haar kinderen ouder worden en op een dag het huis verlaten. ‘Deze situatie herinnert me eraan hoe snel mijn kinderen veranderen. En dat voelt alsof er iets weg is dat we nooit meer kunnen hebben.’
Lees verder onder de advertentie
Nieuwe herinneringen
Maar Katie weet ook dat er een dag komt dat haar drie kinderen weer een hechte band zullen hebben. ‘Dan gaan ze samen andere dingen doen en nieuwe herinneringen maken. Ik zie ze zo naar het strand gaan of aan de keukentafel zitten praten over politiek – dat soort dingen.’
Lees verder onder de advertentie
Hoewel haar jongste zoon daar nu weinig aan heeft, probeert Katie hem wel op te beuren. ‘Ik vertel hem dat ons gezin verandert, maar dat we er wel altijd voor elkaar zullen zijn.’
Het ouderschap zit vol mooie, maar ook angstige momenten. Voor moeder Ezra (41) leek het een doodgewone avond, totdat ze – nogal onverwachts – oog in oog stond met haar peuter.
Actrice Anouk Maas kruipt dit jaar in de huid van Maria Magdalena in The Passion 2026. Voor Maas voelt deze rol extra speciaal. Het komt in een periode waarin haar leven flink is veranderd.
Noëlle en haar vriend Ferri verwachten in september hun eerste baby. Dat klinkt in eerste instantie niet als wereldnieuws, alleen Noëlle is zelf niet zwanger, maar haar moeder Angela wel.
Toen Ariane beviel van haar eerste kind, dacht ze één ding zeker te weten: de kraamweek zou haar redding zijn. Lekker cocoonen met haar baby, de kraamzorg die de boel draaiende hield, thee bracht, de was deed, misschien zelfs een keer een boterham met hagelslag smeerde. Spoiler: het liep iets anders.