Al maanden had Malu de feestoutfit van haar zoon gestreken en wel in de kast hangen. De allereerste kerst met een baby moest immers groots worden. Maar na twee dagen vol drukte, familiebezoekjes en kerstdiners is ze blij dat het erop zit.
Lees verder onder de advertentie
Baby in schattige outfit, kerstmuziekje op en genoeg familieleden die zich om ons kind bekommerden zodat wij rustig konden genieten van de rollade: ik was iets te voorbarig wat betreft mijn eerste kerst als moeder. Want hoewel de rijkelijk gedekte tafel er oergezellig uitzag, was-ie allesbehalve praktisch. Helemaal toen ons grijpgrage kind van het ene op andere moment besloot dat hij alleen maar op schoot wilde en op maximaal volume schreeuwde zodra hij z’n zin niet kreeg.
Lees verder onder de advertentie
‘Het eind is zoek’
Goed en kwaad als het ging, probeerde ik aan de gezelligheid mee te doen, maar terwijl ik tussendoor haastig een frietje naar binnen schoof, had ik in vijf minuten al het complete tafelservies inclusief tafelkleed uit Macks handen getrokken. Toen hij vervolgens ook nog doorhad dat mijn glimmende oorringen fantastisch zijn om aan te trekken, je servetten prima in je mond kunt stoppen en hij precies dát glas wilde dat mama vast had, was het einde zoek. Je snapt: na het voorgerecht stond ik op – volgend jaar geen uitgebreid diner voor ons.
Begrijp me niet verkeerd; ik vond het heerlijk om omringd te zijn door familie en vrienden, ik doe niets liever. Maar twee dagen (drie als je ook kerstavond meetelt) drukte, laat slapen en veel heen en weer gereis was voor ons volwassenen al pittig, laat staan voor een kind van nog geen jaar. Dat Mack geregeld niet in z’n hum was en twee nachten onrustig sliep door alle indrukken, vond ik dan ook niet zo gek.
Lees verder onder de advertentie
‘Lekker rustig aan’
Zodra Mack oud genoeg is om gezellig met z’n neefjes en nichtjes te spelen en ook zélf plezier haalt uit die drukte, pakken we weer uit met kerst. Maar tot die tijd doen we het lekker rustig aan.
Malu Pesulima is webredacteur bij Kek Mama en woont samen met Romano. Zoon Mack is inmiddels zeven maanden oud.
Suzes oudste zoon mag sinds kort zelfstandig van school naar huis, maar komt de laatste tijd steeds laat uit school. Als ze op een middag besluit te kijken waar hij blijft, ontdekt ze de reden voor zijn dagelijkse vertraging.
Verloskundige Loïs Witmond was onlangs te zien in de serie De verloskundigen. Daarin kregen kijkers een inkijkje in haar werk, dat ze nét even anders aanpakt. Geen afstandelijke spreekkamer en een strikte scheiding tussen werk en privé, maar persoonlijke begeleiding waarbij ze negen maanden lang naast een zwangere vrouw staat: “Ze noemen me weleens hun […]
Ilse maakt zich zorgen om het milieu en de toekomst van haar kinderen en probeert op haar eigen manier bij te dragen om milieuvervuiling tegen te gaan. Zo eten zij en haar gezin uitsluitend veganistisch, gaan ze niet op vliegvakanties en koopt ze het liefst tweedehands. En daar vindt haar omgeving nogal wat van.
Een avond die Melissa De Lange waarschijnlijk liever snel vergeet. De moeder van acht kinderen belandde onlangs met twee van haar zoons op de spoedeisende hulp.
Kinderen hebben niet veel nodig om zich urenlang te vermaken. Geef ze een lege doos en ze bouwen een huis. Een oude deken wordt een tent, een pollepel een microfoon en een wc-rolletje is binnen drie seconden een verrekijker. En soms hebben ze aan een zolder genoeg.
Lady Gaga en haar verloofde Michael Polansky hebben hun eerste kind verwelkomd, werd vorige week bekend. Nu blijkt dat ze al maanden geleden is bevallen.