Al maanden had Malu de feestoutfit van haar zoon gestreken en wel in de kast hangen. De allereerste kerst met een baby moest immers groots worden. Maar na twee dagen vol drukte, familiebezoekjes en kerstdiners is ze blij dat het erop zit.
Lees verder onder de advertentie
Baby in schattige outfit, kerstmuziekje op en genoeg familieleden die zich om ons kind bekommerden zodat wij rustig konden genieten van de rollade: ik was iets te voorbarig wat betreft mijn eerste kerst als moeder. Want hoewel de rijkelijk gedekte tafel er oergezellig uitzag, was-ie allesbehalve praktisch. Helemaal toen ons grijpgrage kind van het ene op andere moment besloot dat hij alleen maar op schoot wilde en op maximaal volume schreeuwde zodra hij z’n zin niet kreeg.
Lees verder onder de advertentie
‘Het eind is zoek’
Goed en kwaad als het ging, probeerde ik aan de gezelligheid mee te doen, maar terwijl ik tussendoor haastig een frietje naar binnen schoof, had ik in vijf minuten al het complete tafelservies inclusief tafelkleed uit Macks handen getrokken. Toen hij vervolgens ook nog doorhad dat mijn glimmende oorringen fantastisch zijn om aan te trekken, je servetten prima in je mond kunt stoppen en hij precies dát glas wilde dat mama vast had, was het einde zoek. Je snapt: na het voorgerecht stond ik op – volgend jaar geen uitgebreid diner voor ons.
Begrijp me niet verkeerd; ik vond het heerlijk om omringd te zijn door familie en vrienden, ik doe niets liever. Maar twee dagen (drie als je ook kerstavond meetelt) drukte, laat slapen en veel heen en weer gereis was voor ons volwassenen al pittig, laat staan voor een kind van nog geen jaar. Dat Mack geregeld niet in z’n hum was en twee nachten onrustig sliep door alle indrukken, vond ik dan ook niet zo gek.
Lees verder onder de advertentie
‘Lekker rustig aan’
Zodra Mack oud genoeg is om gezellig met z’n neefjes en nichtjes te spelen en ook zélf plezier haalt uit die drukte, pakken we weer uit met kerst. Maar tot die tijd doen we het lekker rustig aan.
Malu Pesulima is webredacteur bij Kek Mama en woont samen met Romano. Zoon Mack is inmiddels zeven maanden oud.
Marlijn Weerdenburg (42), actrice, zangeres en presentatrice, deelt in een openhartig interview met het AD-weekendmagazine Mezza het persoonlijke verhaal over haar oudste zoon Teun, bij wie onlangs ADHD in zeer extreme vorm werd vastgesteld.
In het EO-programma Meer dan Verwacht zagen we het rauwe, eerlijke en soms heftige leven van Tatiana: een alleenstaande moeder van een drieling met een flinke rugzak. In de meest recente afleveringen vertelde ze openhartig over haar financiële problemen en de mogelijke stap richting de schuldsanering. Maar inmiddels is er veel veranderd. In een update in een […]
Tegenwoordig groeien kinderen op in een digitale wereld waar virtueel geld bijna net zo echt aanvoelt als briefjes in hun spaarpot. Veel ouders denken dat ze goed zicht hebben op wat hun kind online doet, totdat ze plotseling geconfronteerd worden met een onverwachte creditcard rekening. Het overkwam Samira.
Soms denk je dat je alles al voelt en weet tijdens je zwangerschap. Maar niets bereidt je voor op de onverwachte emoties die kunnen opduiken als anderen zich ineens mengen in iets dat voor jou zo persoonlijk voelt. Zoals het kiezen van de voornaam van je kind.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten.
Als ouder heb je al genoeg om je zorgen over te maken. Maar er is een nieuwe, zorgwekkende trend onder tieners waar je misschien nog niet van gehoord hebt: dusting.