Amelia (30) is getrouwd met Liam (36), moeder van Mees (6) en Lucy (4). Ze vertelt over haar leven met twee jonge kinderen en hoe ze alles (meestal) draaiende houdt. Deze keer vertelt ze over hoe ze zich soms jaloers voelt tegenover haar kinderloze vriendinnen.
Lees verder onder de advertentie
“Het was altijd al mijn droom om jong moeder te worden. Het was alles wat ik ooit had gewenst in mijn leven. Al vanaf mijn twaalfde riep ik dat ik niet kon wachten om kinderen te krijgen. Nu ik ze eindelijk heb en een prachtig leven leid met mijn gezonde kinderen en mijn lieve man, waar ik al die jaren naar verlangde, zou ik me helemaal compleet moeten voelen, toch?
Lees verder onder de advertentie
Zorgeloos leven
Ik was twintig toen ik mijn man leerde kennen. We wisten al snel dat we wilden wachten met kinderen, omdat ik nog studeerde en we samen van het leven wilden genieten. Toen we trouwden hadden we de tijd van ons leven. We konden spontaan een weekendje weg, nachtenlang uitgaan of gewoon tijd voor elkaar nemen zonder dat er een kind ‘mamaaaa!’ riep. Na drie jaar van dat zorgeloze leven werd ik zwanger.
Lees verder onder de advertentie
Gratis MOSZ leren tas
Abonneer voordelig en krijg een gratis MOSZ tas t.w.v. €119,95
Aangeboden door:
Kinderloze vriendinnen
Mees en Lucy zijn het mooiste cadeau dat ik me ooit had kunnen wensen, maar soms denk ik dat ik misschien later moeder had moeten worden. Als tiener roepen dat je ‘niet kunt wachten om moeder te worden’ is makkelijker dan het echt doen. Je ziet dan nog niet wat het betekent om zoveel vrijheid op te geven. Begrijp me niet verkeerd, ik zou voor geen goud iets willen veranderen. Maar toch voel ik mij soms jaloers op mijn kinderloze vriendinnen.
De meeste van mijn vriendinnen hebben zelf kinderen, dus met hen kan ik gezellig afspreken terwijl de kids samen spelen. Maar de vriendinnen zonder kinderen gaan vaak een weekendje weg of de hele dag shoppen, waar ik niet bij kan zijn. Ondanks dat proberen ze er vaak rekening mee te houden, maar het voelt toch soms alsof ik veel mis. Vooral wanneer de groepsapp vol staat met leuke foto’s na een avondje uit.
Lees verder onder de advertentie
Geen taboe
Sommigen zullen me voor gek verklaren, omdat ik zo eerlijk vertel dat ik soms jaloers ben op mijn kinderloze vriendinnen. Maar ik vind dat hier best vaker over gepraat mag worden. Als je moeder wordt, raak je nou eenmaal een stukje van je vrijheid kwijt. We moeten niet raar opkijken als een moeder soms verlangt naar dat vrije leven. Een beetje gezonde jaloezie is niet erg.
Lees verder onder de advertentie
Soms voel ik me best schuldig dat ik jaloers ben op anderen, maar dan probeer ik mezelf eraan te herinneren dat ik dat leven ook ooit had. Dat ik me niet 24/7 zorgen hoefde te maken of me schuldig hoefde te voelen als ik wat leuks deed. Wie mist die vrije tijd met haar partner nou niet? Ik heb er prachtige kinderen voor gekregen. Het is wat mij betreft heel normaal om ons soms zo te voelen.”
Schrijf je in voor de Kek nieuwsbrief
Meer Kek Mama in je inbox, speciale (win)acties, kortingen en exclusieve interviews. Die wil je niet missen!
Presentatrice Renate Verbaan-Gerschtanowitz (46) brak in 2004 door, nadat ze tijdens de TMF Awards door de kijkers werd verkozen tot nieuwe vj van de populaire muziekzender. Samen met presentator Winston Gerschtanowitz vormt ze al meer dan twintig jaar een stel en hebben ze twee zoons.
Een veilig thuis is voor een kind ontzettend belangrijk. Niet alleen omdat de voordeur op slot kan, maar vooral omdat thuis een plek hoort te zijn waar je je emotioneel veilig voelt. Als je ouders voortdurend kibbelen, snauwen of met slaande deuren door het huis gaan, kan dat behoorlijk wat met je doen.
Mijn man Mark (53) en ik drinken zelf bijna nooit. Toch belandde onze dochter Isabel (22) op haar vijftiende met een alcoholvergiftiging op de intensive care. Ze kwam er gelukkig bovenop, maar inmiddels zijn we zeven jaar verder en kan ik het nog steeds moeilijk vinden als ze te veel drinkt.
Wat ouders vandaag trots online delen, kan hun kind over een paar jaar ineens heel anders laten kijken naar die foto’s en filmpjes. Bas Smit en Nicolette van Dam besloten daarom al vroeg om hun kinderen zo veel mogelijk buiten social media te houden.
Sandra kijkt eigenlijk nooit naar de locatie van haar dochter Sophie (16). Ze vertrouwt haar en wil haar vooral niet controleren. Maar als ze op een avond per toeval tóch ziet waar Sophie uithangt, klopt dat totaal niet met wat ze thuis heeft verteld. Een paar uur later wordt het nog vreemder.