Het moeder zijn heeft lang niet voor alle vrouwen te maken met een roze wolk of een soort oerdrift waar natuurlijke instincten de overhand nemen. Toen fotograaf Sophie Ebrard op haar 36ste ontdekte dat ze zwanger was, huilde ze het hele weekend. Het waren geen tranen van geluk.
Lees verder onder de advertentie
In haar expositie ‘I didn’t want to be a mum’ laat Sophie zichzelf en de relatie der relaties, die tussen een moeder en haar kind, op haar kwetsbaarst zien. De foto’s zijn eerlijk en rauw, en tegelijkertijd een liefdesbetuiging aan zoon Jules met wie ze pas na vijf jaar, na de komst van haar dochter, echt een connectie voelde.
‘Mijn lichaam was al die jaren mijn lichaam geweest. Om te zien hoe het buiten mijn controle om veranderde, was angstaanjagend’, zegt Sophie. ‘Toen mijn zoon in het ziekenhuis op mijn borst werd gelegd, voelde ik niet het instinct hem vast te houden. De maanden daarna voelde ik me zwak en op mijn kwetsbaarst. Ik was het tegenovergestelde van de dappere, onafhankelijke vrouw die ik was voor de bevalling.’ Pas toen vijf jaar later haar dochter werd geboren, zag Sophie wat ze haar zoon al die tijd had onthouden.
Lees verder onder de advertentie
In de expositie ‘I didn’t want to be a mum’ laat Sophie de beeldschone en indringende beelden uit die tijd zien. We mogen hier alvast een greep uit de beelden laten zien. De complete expositie is nog tot en met 30 mei in Republiek Store in Amsterdam te bezichtigen.
Waar de meeste kinderen kiezen voor een spreekbeurt over hun huisdier, favoriete sport of hobby, koos de zoon van Micky (38) voor een iets minder voor de hand liggend onderwerp. De juf moest er zelfs even van bijkomen.
Floor is al 25 jaar juf op een basisschool en moeder van Lotje (17) en Abel (19). Ze heeft een relatie met Roderik en is bonusmoeder van Kiki (10) en Feline (13). Op haar werk heeft ze te maken met 28 kleuters en 56 ouders. Maar wie is ze nou eigenlijk wat aan het leren? […]
Dat het ouderschap uitdagend is hoeven we je niet te vertellen. Er is geen handboek en er is geen one size fits all. Logisch dus dat je soms met vragen en dilemma’s zit. Deze week: Gwendolyn twijfelt of ze haar dochter naar een poolparty moet laten gaan.
Wietze de Jager sprak in KINDEREN!!!! de podcast met Frank van der Lende en Leonie ter Veld over zijn kinderen, zijn leven op Bonaire en zijn grootste angst in het ouderschap.
Bonnie Blue is moeder geworden. De 27-jarige Britse pornoactrice, die vorig jaar wereldwijd het nieuws haalde met een nogal spraakmakende recordpoging, is bevallen van haar eerste kind. En wie dacht dat het moederschap haar gevoel voor provocatie zou temperen: nope.