Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (10) en Phaedra (7).
Lees verder onder de advertentie
Geheimen. We hebben ze allemaal. De een wat meer dan de ander, kan ik me zo voorstellen. Je hebt grote geheimen, kleine geheimpjes, geheimen die meeslepend zijn en geheimen die niet zo veel kwaad kunnen, mochten ze ooit het daglicht zien.
Als ouders heb je eigenlijk best veel geheimen voor je kinderen. Nogmaals niet allemaal in de zwaarste gradatie, maar toch: het zijn er wel een hoop.
Sommigen worden gebezigd in de vorm van leugens en sommigen in de vorm van ‘leugentjes om bestwil’.
In deze laatste categorie valt bijvoorbeeld konijn Flappie die plotseling ‘naar een boerderij is gebracht’ of van te veel televisie kijken krijg je ‘vierkante ogen’. Een leugen die ikzelf nooit goed begrepen heb, is dat wanneer de klok 12 uur slaat, je gezicht zo zou blijven staan? What the hell does it matter als je kind af en toe een gek gezicht trekt? Hoppa, lekker die emoties eruit!
Lees verder onder de advertentie
Het geheim van Sinterklaas
Nou goed, andersom geldt het natuurlijk ook. Kinderen hebben ook geheimen voor hun ouders. Deze geheimen schijnen doorgaans positief te zijn, want ze bieden kinderen de kans om zich emotioneel losser te maken van hun ouders.
Afgelopen week kwam mijn jongste dochter thuis met een twinkeling in haar ogen. ‘Mam, ik weet het geheim van Sinterklaas!’
Ik schrok me een hoedje, want als het jongste gezinslid het geheim weet, dan ben je voor eens en voor altijd uit een soort van ‘kindertijd’. Mijn oudste dochter die naast haar liep, keek me lachend aan. Ze zag kennelijk de paniek in mijn ogen en spoorde haar zusje aan het ‘geheim van Sinterklaas’ snel met mij te delen. Ik ging zitten aan de lunchtafel en moest me inhouden niet een glas wijn in te schenken.
O jee, de moed zonk in mijn schoenen… was zij nou zo’n kind dat dan boos werd op haar ouders om het feit dat het een leugen was? Ik zette me schrap om de leugen rond Sinterklaas te verdedigen. Zo van ‘later ga je dit ook bij je eigen kind doen, let maar op’, en meer van dat soort uitspraken, toen mijn jongste vervolgde: ‘Weet jij eigenlijk wel wat het geheim van Sinterklaas is, mam?’
Doordringende ogen
Op het moment dat ik besluit mijn kaarten op tafel te leggen en alles wil bekennen, interrumpeert mijn oudste dochter me en zegt: ‘Nee, mama kent dat geheim niet’ – en ze kijkt me met doordringende ogen aan.
Een beetje verbaasd kijk ik naar mijn jongste die zegt: ‘Sinterklaas draagt alleen maar hartjesonderbroeken!’, en samen met haar grote zus barst ze in lachen uit.
Een diepe zucht van opluchting verlaat mij en ik lach smadelijk met ze mee om het ‘geheim van Sinterklaas’, met mijn oudste als bondgenoot en mijn jongste als nog goedgelovige.
Stiekem ben ik blij dat ze in ieder geval nog een jaar emotioneel aan me vastzit. Daar heb ik best wel een leugentje voor over.
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van 2 lab baby’s Maria (10) en Phaedra (7). Ze werkte o.a. bij Qmusic en 100% NL. Haar succesvolle podcast serie Let’s Talk About Sex(e) hoor je nu op GoodLIFE Radio. Haar man woont doordeweeks in Zwitserland, wanneer ze probeert kids, werk en girls nights zo goed en zo kwaad te combineren. In haar debuut roman ‘De Lab Baby’ vertelt ze over haar persoonlijke ervaringen met IVF.
Relatie uit, huis leeg, camper volgeladen. Lianne Kooistra (42) trekt de komende tijd met dochter Keetje (3) door Europa. In haar columns schrijft ze over hun tijdelijke leven op vier wielen. Je kunt haar avonturen ook volgen op Instagram.
Denk je aan een gezonde zwangerschap, dan denk je waarschijnlijk meteen aan de moeder. Stoppen met roken en alcohol, gezond eten, genoeg rust: alle adviezen lijken op haar gericht. Maar dat beeld klopt niet meer, blijkt uit een nieuwe Britse studie.
Opgroeien met een beroemde broer klinkt misschien als een groot backstagefeest, maar de realiteit is vaak net even anders. Monique Smit (36) vertelt daar openhartig over in de podcast De Bevers geven zich bloot.
Ben je op zoek naar een te leuke eyecatcher voor in de kinderkamer? Dan hebben wij dé musthave gespot: een opblaasbare poef in de vorm van Nijntje. En je scoort ‘m ook nog eens voor een leuke prijs.
Femke is een boysmom en dat zal ze weten ook. Haar jongens zitten altijd onder de blauwe plekken en krassen, kleding is geregeld stuk en en wordt gestoeid alsof hun leven ervan afhangt.
Opgroeien zonder Google, zonder appjes van je moeder (“Waar ben je?!”) en zonder dat er meteen een volwassene insprong als het lastig werd, het voelt inmiddels bijna nostalgisch. Toch zit er in die ogenschijnlijk simpele jeugd iets waar we nu massaal naar terugverlangen. Want juist in het zelf uitzoeken, aanklooien en soms keihard falen groeide […]