Spijbelen, te laat komen, kattenkwaad uithalen: we hebben het (bijna) allemaal wel gedaan op de middelbare school. Dennis Weening en Tanja Jess gaan met hun eigen tieners in gesprek over de leuke én minder leuke kanten van school. En dat wil je even zien.
Lees verder onder de advertentie
Voor GoStudent, een grote aanbieder van online bijlessen, gaat Dennis Weening in gesprek met dochter Coco (13). Tanja Jess zit in de schoolbanken met zoon Bobby (14).
Streng en chagrijnig
Dennis en Coco weten allebei hoe belangrijk een goede leerkracht is. “Ik vind Frans heel moeilijk”, biecht Coco op. “Maar die vrouw is heel streng en chagrijnig.” Als Dennis haar waarschuwt, omdat ze misschien wel meekijkt, vult ze aan: “Ze is wel schattig.” Voor Dennis was de middelbare school geen makkelijke tijd. “Ik heb ADHD en was vroeger heel druk. […] Er kwam een vervangende leraar en die vond mij een irritant druk ventje. En toen is hij uiteindelijk zelf overspannen naar huis gegaan”, aldus de presentator. Hoe Coco’s ideale leerkracht eruitziet? “Je moet soms wel streng zijn, maar als je gaat schreeuwen, dan vind ik niet dat dat werkt.” Als Coco haar vader tot slot vraagt of hij trots op haar is, antwoordt hij zichtbaar geëmotioneerd: “Ik ben ongelofelijk trots op jou.”
Ook Tanja en haar zoon Bobby komen van alles over elkaar te weten. Zo geeft Bobby toe dat hij ooit gespijbeld heeft én weleens de klas uitgestuurd wordt. “Bij wiskunde één keer, bij Frans echt twee of drie keer”, aldus de tiener. De reden? “Ik gooi potloden door de klas.” Tanja heeft zelf ook wat op te biechten over haar schooltijd. “Ik kwam vaak te laat”, aldus de presentatrice. Of Tanja trots is op haar zoon? “Ik vind jou heel grappig, heel slim. Zorgzaam. Ja, ik ben heel erg trots op jou.”
Een nieuwe liefde vinden is nog niet zo eenvoudig, zeker als je precies weet wat je zoekt. Monique Westenberg zoekt een nieuwe liefde en krijgt daarbij hulp uit onverwachte hoek: haar vriendin gaat op Instagram op zoek naar een geschikte man voor haar.
Bij opa en oma gelden soms heel andere regels dan thuis. Geen tablet aan tafel, gewoon buiten spelen en netjes ‘dank je wel’ zeggen. Misschien vind je sommige gewoontes een tikje ouderwets, maar ze kunnen juist verrassend goed zijn voor je kind.
Je houdt zielsveel van je kind. Je knuffelt, troost en probeert er altijd voor hem of haar te zijn. Toch kan het gebeuren dat je kind zich niet helemaal begrepen voelt, ook als je het beste met hem of haar voorhebt. Want liefde geven en emoties begrijpen zijn twee verschillende dingen. Soms zie je pas […]
Een dag op het water en samen barbecueën: voor de familie Kroes zijn het de momenten waarop ze het liefst allemaal bij elkaar zijn. Maar in de eerste aflevering van De Kroesjes: Viva Familia ontbreekt dochter Sue (24).
Wie kinderen heeft, weet hoe snel het kan gaan. Voor Monique Westenberg lijkt het moment waarop haar zoon Dré langzaam richting de tienerjaren gaat ineens wel héél dichtbij te komen.
Valerie is banketbakker en maakt de mooiste taarten. Toen haar zus haar vroeg of ze een taart wilde maken voor haar neefje, zei ze natuurlijk ja. Alleen kwam die taart niet heelhuids aan op het feestje.