Het leven van een werkende moeder is soms net topsport: alles tegelijk willen (en moeten), terwijl je hart eigenlijk ergens anders is. Dat geldt ook voor Victoria Koblenko. Op papier draaide ze een topjaar, maar achter de schermen was het vooral schakelen, missen en volhouden.
Lees verder onder de advertentie
Aan Weekend vertelt Victoria dat het succes ook een prijs had.
Openhartige Victoria Koblenko
“Het was óók een zwaar jaar, omdat ik door het vele werken mijn man en kind de afgelopen drie maanden vrijwel niet heb gezien. Ook gebeurt er van alles in de familie. Mijn ouders van achtenzestig hebben meer aandacht nodig.”
Ook binnen het gezin van haar man Evgeniy Levchenko speelt er veel. Hij had lange tijd geen contact met zijn vader om conflicten te vermijden, en door de oorlog in Oekraïne werd die afstand alleen maar groter. Toch proberen ze elkaar weer te vinden. “Wij zijn van de zomer bij hem geweest om die relatie te proberen herstellen. En Evgeniy gaat er toevallig morgen ook naartoe, en waarschijnlijk met de kerstvakantie met zijn allen. Het is een work in progress.”
Dat alles heeft invloed op hun relatie. Op de vraag hoe ze ondanks alles verbonden blijven, zegt Victoria: “Door de oorlog zijn we emotioneel heel dichtbij elkaar gekomen.” Tegelijkertijd is het dagelijks leven allesbehalve romantisch. “Lev heeft zijn initiatieven waar hij heel veel tijd aan besteedt. Hij is eigenlijk constant bezig met mensen op de een of andere manier te helpen, mensen die slachtoffer zijn van de oorlog.”
Lees verder onder de advertentie
Emotioneel verbonden
Zelf staat Victoria ook niet stil, waardoor ze elkaar weinig zien. “Ik voel me dus wel meer emotioneel verbonden met hem, maar het is niet de meest romantische fase in onze relatie. En dan druk ik me diplomatiek uit.” Volgens Victoria is dat herkenbaar voor veel stellen. “Koppels die lang samen zijn weten: er zijn fases in je relatie die heel romantisch zijn en fases waarvan je denkt: het is nu gewoon even overleven en volhouden.” En ja, dat geldt zeker als je werk, ouderschap en familie allemaal tegelijk aandacht vragen.
Lees verder onder de advertentie
Ben je trouwens benieud wat volgens onderzoek de grootste uitdaging is binnen gezinnen? Je leest het hier.
Voor ouders is het zo’n moment waarop je hart een klein sprongetje maakt én je je afvraagt waar de tijd gebleven is. Ook bij de familie Cudogham uit Een huis vol is het zover: Twiggy laat de basisschool achter zich en begint aan een heel nieuw avontuur op de middelbare school.
Een halve Kinder Bueno in een broodtrommel: onschuldig tussendoortje of vragen om gedoe? In de schoolapp van Amy ontstond er een flinke discussie over wat kinderen wel en niet mee naar school zouden mogen krijgen.
Gezinsnieuws bij je ex kan best even schakelen zijn, maar bij Sylvie Meis klinkt vooral blijdschap. Nadat Rafael van der Vaart en Estavana Polman bekendmaakten dat ze opnieuw een kind verwachten, laat ook Sylvie van zich horen.
Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Noor (34), samen met Jens (36), moeder van Liv (4) en Sam (1,5).
Wat begon als een paar losse berichten, is inmiddels een stortvloed geworden. Priscilla Wildeman is er helemaal klaar mee. Op social media (met name Facebook) circuleren bizarre nepverhalen over haar en haar gezin, en dat raakt haar harder dan ooit.
Soms pakken bepaalde keuzes bijzonder ongunstig uit. Bij Sandra pakte een ritje naar het tuincentrum wel érg duur uit, nadat ze een boete kreeg van bijna 300 euro.