Slechter presteren op school? Uit onderzoek blijkt dat de leerprestaties van kinderen gemiddeld lager liggen als ze last hebben van stress en minder kunnen ontspannen. Maar liefst 1 op de 3 kinderen in groep 5 heeft last van stress, met name door problemen rondom geld.
Lees verder onder de advertentie
Hebben de kinderen toegang tot cultuur of kunnen ze op andere manieren ontspannen? Dan heeft dat juist weer een positieve invloed op de leerprestaties. Ook ontspanning in de vorm van logeren bij vriendjes, het bos in gaan en de natuur ontdekken of buiten sporten hebben een positief effect. Verder bepaald de lesmethode voor kinderen hoe ze zich voelen. Niet elke methode sluit even goed aan op het kind. Dat is ook de reden dat bijvoorbeeld bewegend leren erg in opkomst is omdat kinderen daardoor op een minder stressvolle manier spelenderwijs leren.
Lees verder onder de advertentie
“Het hoofd zit vol”
Bijna 800 basisscholen deden mee aan het onderzoek ‘Kansenongelijkheid in Nederland’ van SEO Economisch Onderzoek. Dit werd gedaan in opdracht van de ABN AMRO Foundation en het Jeugdeducatiefonds.
Hans Spekman, directeur van het Jeugdeducatiefonds, vindt de conclusie schrikbarend en zegt hierover tegen RTL Nieuws: “Eén op de drie kinderen is echt ontzettend veel. Als kinderen stress ervaren, dan presteren ze minder goed op school omdat het hoofd vol zit met problemen. Sommige kinderen slaan dan dicht en worden heel stil, maar andere kinderen worden juist heel luidruchtig.”
Lees verder onder de advertentie
Schooladvies
Ook de thuissituatie blijkt grote invloed te hebben op hoe de kinderen presteren op school. Kinderen die (gemiddeld) een kaderberoepsgericht advies krijgen, komen uit een gezin met een lager inkomen van minder dan 20.000 euro. Kinderen die opgroeien met een hoger inkomen van zo’n 40.000 euro, krijgen (gemiddeld) een havo-advies.
Nog vóór je kind de deur uit stapt, is de emotionele “basislijn” voor de dag vaak al bepaald. Niet door een strak schema of een perfect afgevinkte routine, maar door iets anders: hoe veilig en verbonden je kind zich bij jou voelt.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Romy* tijdens het optuigen van de kerstboom.
Iedereens postpartum ervaring is anders, de ene zit op een roze wolk, de ander ligt helemaal in de kreukels. Maar wat deze pas bevallen vrouw meemaakte, slaat echt alles. En het heeft alles te maken met haar man en zijn moeder…