Steeds meer kinderen krijgen huiswerkbegeleiding, bijles of examentraining. En zulke betaalde ondersteuning vergroot de ongelijkheid tussen kinderen.
Lees verder onder de advertentie
Daarvoor waarschuwt de Onderwijsraad vandaag in een advies aan het demissionair kabinet.
Meer ongelijkheid
Een op de vier basisschoolleerlingen maakt gebruik van huiswerkbegeleiding of bijlessen. Zulke ondersteuning is volgens de Onderwijsraad alleen beschikbaar voor kinderen met ‘financieel draagkrachtige ouders’. En dat zorgt voor meer ongelijkheid in het onderwijs. ‘Een schooldiploma wordt zo voor de ene leerling gemakkelijker te behalen dan voor de andere’, aldus het adviesorgaan.
De Onderwijsraad wil op scholen een reclameverbod voor private aanbieders van bijles, huiswerkbegeleiding en examentrainingen. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor reclame voor het boekenabonnement van Borre Leesclub. Als een school extra ondersteuning nodig vindt, moet het beschikbaar zijn voor alle kinderen, vinden de adviseurs.
Vriendschap en opvoeden: twee onderwerpen waar je maar beter een beetje soepel in kunt zijn. Want iedereen doet het anders – en dat is helemaal oké. Toch? Totdat blijkt dat jouw beste vriendin er stiekem heel anders over denkt…
Sara (37) was er klaar mee dat de mental load altijd op haar bordje kwam zonder enige waardering en dus besloot ze het een week aan haar man Daan over te laten.
Denise (45) had een relatie met een twaalf jaar jongere man toen ze op haar 38ste werd overvallen door een niet te stuiten kinderwens. Inmiddels is dochter Isabeau zes. Ze ziet haar vader één zondag per maand.
Olympisch schaatskampioen Irene Schouten werd een half jaar geleden moeder van haar zoontje Dirk. Inmiddels zit ze op een roze wolk, maar haar zwangerschap was allesbehalve rooskleurig.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Kruidvat viert moederdag met een aanbieding voor… wasmiddel? Jep, je leest het goed. ‘Cadeautip voor Moederdag’ stond er doodleuk boven een knalgele actiepagina vol flacons Ariel. En dat als moederdagcadeau valt verkeerd bij moeders in het hele land.