Voor de familie Verleg veranderde het leven twee jaar geleden ingrijpend. Het gezin verruilde Nederland voor het zuiden van Spanje, waar ze inmiddels wonen in de bergen, ver weg van de drukte van hun oude bestaan.
Lees verder onder de advertentie
In gesprek met Vrouw vertelt vader Pim hoe die beslissing tot stand kwam en hoe het leven er nu uitziet.
Een huis vol Verleg
De keuze om te emigreren kwam niet uit het niets. Het gezin merkte in Nederland dat het steeds lastiger werd om rond te komen en genoeg ruimte te vinden voor hun grote gezin. “We vonden het in Nederland met vijf kinderen financieel en qua ruimte steeds krapper worden en besloten naar Spanje te emigreren. Daar hadden we altijd fijne vakanties en we vonden de mensen vriendelijk. Het traject was best spannend, omdat we weinig geld en ervaring hadden. Een sprong in het diepe.”
Lees verder onder de advertentie
Nieuw ritme in de bergen
In Zuid-Spanje heeft het gezin zijn draai gevonden. Het leven is er rustiger, de omgeving ruimer en de dagen minder gehaast dan ze gewend waren. Pim probeert daarin vooral een stabiele basis te bieden voor zijn zes kinderen. Over het ouderschap zegt hij dat hij bewust bezig is met de toekomst van zijn gezin en met het voorbereiden van zijn kinderen op het volwassen leven.
Over zijn band met zijn dochter vertelt hij open dat hij in het begin bang was dat hij haar minder goed zou begrijpen, maar dat bleek niet het geval. “Maar we hebben een heel goede band.”
Kleine momenten, groot geluk
Het gezinsleven zit vol eenvoudige rituelen die juist veel betekenen. Zo wordt Vaderdag er op een heel eigen manier gevierd. “Voor Vaderdag maken ze mooie tekeningen op school. En ze zeggen: ‘Het is Vaderdag, dus papa mag kiezen wat we eten.'”
Blik vooruit
Hoewel het leven in Spanje nog steeds als een avontuur voelt, denkt het gezin voorlopig niet aan terugkeer naar Nederland. Het nieuwe bestaan in de bergen voelt stevig genoeg om op verder te bouwen. “Ik denk dat we het hier nog vaak gaan vieren, want voorlopig gaan we niet terug.”
Gezinsnieuws bij je ex kan best even schakelen zijn, maar bij Sylvie Meis klinkt vooral blijdschap. Nadat Rafael van der Vaart en Estavana Polman bekendmaakten dat ze opnieuw een kind verwachten, laat ook Sylvie van zich horen.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Angela, die door haar buren haar droomhuis heeft moeten verlaten.
Het moment waar elke moeder stiekem een beetje tegenop ziet (en tegelijkertijd naartoe werkt): je kind dat uitvliegt. Bij Sylvie Meis is dat moment inmiddels realiteit.
Een baby brengt liefde, maar ook een flinke dosis slaaptekort krijg je er soms gratis bij. Anna Nooshin en haar vriend Thijs ontdekten dat tijdens de eerste jaren met dochter Nala maar al te goed.
Een tweede kind erbij: Emma Wortelboer heeft opnieuw alle reden om op een roze wolk te zitten. De presentatrice is bevallen van haar dochter en deelt op Instagram alvast een paar intieme foto’s uit het ziekenhuis.