Een paar keer knipperen en Malu vierde ineens haar zoons tweede verjaardag. Het werd een dag waarin ze een belangrijke les leerde.
Lees verder onder de advertentie
‘Hij wordt maar één keer 1’, hoor ik mezelf nog zeggen toen mensen ons vorig jaar vroegen waarom we in godsnaam zo groots uitpakte voor Macks eerste verjaardag. Ik begreep die opmerking niet. Het mooiste jaar uit ons leven moest immers royaal gevierd worden en dus huurden we een speelparadijs af, nodigden we ál onze dierbaren uit en maakten we er een feest van om nooit te vergeten.
Lees verder onder de advertentie
‘Bijkletsen met een taartje’
Voor Macks tweede verjaardag ontvingen we alleen opa, oma en oom bij ons thuis. ‘Wat bijkletsen met een taartje’, was het idee. Tot de bewuste dag dichterbij kwam en ik – voordat ik het zelf ook maar enigszins doorhad – een dinotaart met bijpassende dinocupcakes bestelde en alles wat maar met dino’s te maken had (van dinobordjes en dinovlaggen tot dinoballonnen, dinopapier en een dinotafelkleed) in mijn digitale winkelmand gooide. ‘Hij wordt maar één keer twee’, werd mijn devies. En dat gelukzalige gevoel van een jaar geleden kwam weer omhoog.
Lees verder onder de advertentie
Terwijl ik tijdens het versieren van de woonkamer de avond vóór Macks feestje plots als een snikkende sirene naar de ingepakte cadeaus staarde, drong het pas echt tot me door: niet alleen zijn eerste, vierde, zestiende of achttiende verjaardag, maar al z’n verjaardagen zijn bijzonder. Sterker nog: elke dag met Mack is bijzonder.
Vriend en ik haalden die nacht urenlang herinneringen op van het afgelopen jaar. We vertelden hoe trots we zijn op ons kind. Hoe goed hij het doet op zijn manier, hoe zachtaardig en hoe lief hij is. Hoe zelfstandig hij ineens wordt en ook hoe trots we op elkaar zijn; dat we het toch maar even flikken, zo als een team.
Lees verder onder de advertentie
En ja, dan kan het huis nog zo bombastisch versierd zijn en vol met cadeaus liggen, als we dit gevoel ook het komende jaar weer kunnen meegeven aan onze peuter, dan is dat het allermooiste geschenk. Daar kan toch geen speelparadijs of dinofeest tegenop?
Een mobiele telefoon, die heeft een kind toch niet nodig, vindt de een. Buitenspelen zal ie, en boeken lezen. Juist wel, vindt de ander. Een mobiel is namelijk hartstikke educatief, en nog veilig ook.
Ellen (37) is getrouwd met Arend (39) en moeder van Sanne (9) en Keesje (7). Haar man heeft zich een paar jaar geleden laten verleiden om in de crypto’s te stappen, maar dat heeft nog niet het gewenste resultaat opgeleverd.
Leven zónder auto, videogames en de hipste items, maar met tweedehands parels, biologische boodschappen en kamperen in de natuur. Moeder Kari (37) leeft samen met haar dochters Isaya (10) en Alela (7) volgens de seizoenen, voor een groen en vrij leven.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (12), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Na een pittige periode met ziekenhuisopnames, mentale dips en een kinderwens die even op pauze staat, probeert Amy Rose, bekend van Winter Vok Liefde, vooral weer te vertrouwen op haar eigen lichaam en gevoel. En dat doet ze stap voor stap.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Naomi.