Het ideaalbeeld en de realiteit is iets waar veel moeders mee worstelen. In de documentaire VPRO Tegenlicht: ‘de moeder van alle mythen‘ worden dan ook de vaak onrealistische verwachtingen van het moederschap onder de loep genomen. Bereid je voor, want deze docu laat je niet onberoerd.
Lees verder onder de advertentie
Het werkleven bijhouden, een huishouden runnen, een sociaal leven onderhouden, een fatsoenlijke maaltijd voorschotelen én de gelukkige moeder zijn voor je kinderen. Het is het perfecte plaatje waar veel moeders naar streven. Misschien omdat de buurvrouw, die goede vriendin of die mom-influencer op Instagram het er zo makkelijk uit laat zien. Maar wat als dat allemaal een illusie blijkt te zijn? In de moeder van alle mythen wordt ingezoomd op het ideaalbeeld van ‘de perfecte moeder’. Een beeld dat al generaties terugkijkt.
Wanneer doe je het als moeder ‘goed’? Bestaat het moederinstinct en welke gevolgen heeft dat voor het geluk van de moeder, haar kind en de maatschappij? In de documentaire komen verschillende deskundigen aan het woord die dieper in gaan op de geschiedenis, de biologie en de wetenschap rondom het moederschap.
Ook schrijfster Lucy Jones vertelt meer over de intense fysieke en mentale transformatie die vrouwen ondergaan wanneer ze moeder worden. Ze omschrijft de transformatie tot moeder als de meest politieke ervaring die ze ooit had.
Dus, liggen de kids op bed? Plof dan op de bank en neem de tijd om deze must-see documentaire, die de druk rondom het moederschap onder de loep neemt, te bekijken. Want die ‘perfecte moeder’ blijkt gelukkig ook maar een mythe.
De documentaire vanVPRO Tegenlicht: ‘de moeder van alle mythen’ kun je hier terugkijken.
Als werk onverwacht roet in het ouderschap gooit, moet je soms creatief zijn. Zo ook Carolien, die last-minute een oppas moest regelen voor haar dochter Saartje. Haar vriendin Melia bood hulp aan — met als resultaat een middag die niemand snel zou vergeten.
We kennen haar allemaal. Die ene moeder die haar halve inboedel inpakt alsof ze op wereldreis gaat in plaats van een weekje vakantie naar de camping in Frankrijk.
Bernike (29) is getrouwd met Ruben (31) en moeder van een dochter (0). In haar columns schrijft ze scherp, geestig en met zelfspot over de realiteit van het jonge ouderschap – waarbij ze oog heeft voor het absurde in het alledaagse.
De zomervakantie: zes weken vol quality time, ijsjes, knutselprojecten en gezellige uitjes. In theorie. En voor sommige moeders pakt het ook vast zo uit…