Het ideaalbeeld en de realiteit is iets waar veel moeders mee worstelen. In de documentaire VPRO Tegenlicht: ‘de moeder van alle mythen‘ worden dan ook de vaak onrealistische verwachtingen van het moederschap onder de loep genomen. Bereid je voor, want deze docu laat je niet onberoerd.
Lees verder onder de advertentie
Het werkleven bijhouden, een huishouden runnen, een sociaal leven onderhouden, een fatsoenlijke maaltijd voorschotelen én de gelukkige moeder zijn voor je kinderen. Het is het perfecte plaatje waar veel moeders naar streven. Misschien omdat de buurvrouw, die goede vriendin of die mom-influencer op Instagram het er zo makkelijk uit laat zien. Maar wat als dat allemaal een illusie blijkt te zijn? In de moeder van alle mythen wordt ingezoomd op het ideaalbeeld van ‘de perfecte moeder’. Een beeld dat al generaties terugkijkt.
Wanneer doe je het als moeder ‘goed’? Bestaat het moederinstinct en welke gevolgen heeft dat voor het geluk van de moeder, haar kind en de maatschappij? In de documentaire komen verschillende deskundigen aan het woord die dieper in gaan op de geschiedenis, de biologie en de wetenschap rondom het moederschap.
Ook schrijfster Lucy Jones vertelt meer over de intense fysieke en mentale transformatie die vrouwen ondergaan wanneer ze moeder worden. Ze omschrijft de transformatie tot moeder als de meest politieke ervaring die ze ooit had.
Dus, liggen de kids op bed? Plof dan op de bank en neem de tijd om deze must-see documentaire, die de druk rondom het moederschap onder de loep neemt, te bekijken. Want die ‘perfecte moeder’ blijkt gelukkig ook maar een mythe.
De documentaire vanVPRO Tegenlicht: ‘de moeder van alle mythen’ kun je hier terugkijken.
Jij weet wanneer de opvang sluit, waar het gymshirt ligt en wat er wel in de broodtrommel mag. En je partner? Die staat er verdwaasd en geeft aan dat jij het toch allemaal beter weet, dus het aan jou overlaat. Het klinkt onschuldig, maar het heet weaponised incompetence en het zorgt ervoor dat jij structureel […]
Dat kinderen veel fantasie hebben is een feit, maar toen de kinderen van de 39-jarige Dani een mysterieuze man in hun kamer zagen, wist ze: er spookt meer tussen hemel en aarde.
Opvoeden: het is soms een feest, soms een fulltime les in geduld. Natuurlijk wil je dat je kind opgroeit tot een warm, zelfverzekerd mens, én dat jullie band sterk blijft. Maar met alle adviezen, podcasts en TikTok-opvoedgoeroes zie je soms door de bomen het bos niet meer.
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (8), Vieve (7) en Lilou (4). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.