Kregen we eerder nog het fijne nieuws dat het systeem – zoals we het nu kennen – in 2025 op de schop gaat. Maakt het kabinet bekend dat de kinderopvang toch pas in 2027 gratis wordt. Dat is twee jaar later dan beloofd. De oppositie is het er niet mee eens en geeft zware kritiek op het uitstel.
Lees verder onder de advertentie
“Ook ik baal enorm dat gratis kinderopvang in 2025 niet lukt. Had ik het graag anders gezien? Absoluut”, zegt Fonda Sahla van D66. “Maar we moeten ook wel realistisch zijn”, legt Jacqueline van den Hil van de VVD uit. “Als we weten dat er wachtlijsten zijn, dat er tekorten zijn aan plaatsen, dan ben ik er meer voor dat we het op een goede manier doen dan dat we het overhaast doen.” Fonda vult aan: “Deze vertraging is daarom helaas noodzakelijk en onvermijdelijk.”
Lees verder onder de advertentie
Volstrekt onvoldoende
Barbara Kathman van de PvdA vraagt zich hardop af op welke manier D66 zich in ’t ootje heeft laten nemen? “Het eerlijke verhaal is dat er de afgelopen jaren volstrekt onvoldoende gedaan is om dit probleem te voorkomen. Wat kan dit kabinet eigenlijk wel?”, reageert Peter Kwint van de SP.
Karien van Gennip, minister van Sociale Zaken begrijpt dat het voor heel mensen moeilijk is, maar zegt: “Ik had het mezelf niet vergeten als we over twee of drie jaar hadden aangekeken en met een stelsel waren geconfronteerd dat niet werkte, dat vastliep met nog langere wachtlijsten. Dat hadden we elkaar niet mogen aandoen.”
Soms zit een opmerking je veel langer dwars dan je had verwacht. Dat ervaart ook moeder Marije (32), wanneer haar schoonvader vlak na de geboorte van haar zoontje een opmerking maakt over zijn oogkleur.
Ruben Jansen, de man van de overleden influencer Petra Quist, heeft afscheid genomen van zijn vrouw. Op Instagram deelde hij een foto van haar uitvaart, waarbij hij een emotionele boodschap plaatste: ‘I’ll be right beside you dear.’
Roze is voor meisjes en blauw is voor jongens. Tenminste, als het Mara’s (30) schoonmoeder ligt. Mara kon haar oren niet geloven toen haar pasgeboren zoon een paar weken na de geboorte al in een hokje werd geplaats. Dit is wat Mara daarop te zeggen had.
Toen Eva (31) na een pittige bevalling eindelijk met haar pasgeboren dochter thuiskwam, wachtte haar een hartverwarmende verrassing. Haar beste vriendin had de hele voortuin versierd. Maar een dag later veranderde dat warme gevoel volledig door een Tikkie.
De 29-jarige Emma wordt binnenkort voor het eerst moeder en werd daarom verrast met een babyshower. Helaas kijkt ze daar niet met een warm gevoel op terug. Ze werd namelijk uitgelachen op haar eigen feest.
Iedere ouder kent het moment waarop je kind je met grote ogen aankijkt en een verhaal vertelt waarvan je meteen denkt: klopt dit wel? De 34-jarige Marieke heeft daar een bijzondere manier voor gevonden. Ze verzon een trucje dat ervoor zorgt dat haar zoontje zichzelf altijd verraadt als hij liegt.