Prijzen voor het beste moederschap ooit zal je er niet mee winnen, maar soms is het verdraaid handig om je kind om te kopen.
Lees verder onder de advertentie
Roxanne (34), moeder van Divinho (11) en Giannino (3):
“Al sinds de geboorte van Divinho maak ik elke verjaardag en met kerst ‘staatsieportretten’. Van de jarige zelf, met onze ouders, met familie, met zijn broer(tje), eigenlijk met iedereen die op visite komt of in kerstkaartstijl. Vaak in een bepaald thema als Peppa Big, compleet met ballonnen en bijpassende kleding of in identieke pyjama’s of kersttruien. Ik maak er een soort jaarboek van, voor later.
Nu hij ouder wordt vindt Divinho dat poseren op zijn zachtst gezegd niet leuk. Hij gaat wel staan, maar met een nors of ontevreden gezicht. Om te voorkomen dat mijn foto’s worden verpest, heb ik een omkoopmechanisme bedacht. In ruil voor een vette glimlach mogen beide kinderen één ding kiezen dat ze graag willen. Een uitje, speelgoed, schermtijd, maakt niet uit. Maar dan wil ik de rest van de dag geen gezeur horen dat ze op de foto moeten.
“En dan wil ik de rest van de dag geen gezeur horen dat ze op de foto moeten”
Lees verder onder de advertentie
Divinho kiest vaak V-Bucks voor Fortnite. Giannino gaat liever voor ijs, iets van de speelgoedwinkel of de speeltuin. Als driejarige snapt hij het concept nog niet, maar hij wordt uiteraard wel ook beloond. Het effect is mega.”
77% van de moeders in Nederland heeft te maken met momshaming, blijkt uit onderzoek van Kek Mama. Dat vond de redactie zó schokkend, dat ze een campagne is gestart: Kek Mama lanceert mombracing, de tegenhanger van momshaming, en roept alle moeders op om elkaar voortaan te steunen in plaats van te bekritiseren.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Ze zeggen wel eens: je moedergevoel laat je nooit in de steek. In het geval van de 33-jarige Hinde was dat ook daadwerkelijk zo. Een nietsvermoedend bezoekje aan de winkel werd daardoor een spannend uitje.