Niet alles onder de zomerzon is altijd pais en vree. Dus delen deze ouders hun vakantie nét iets anders in dan gewoonlijk.
Lees verder onder de advertentie
Abigail (29): “Ik viel op Marlon vanwege zijn onafhankelijkheid en vrije denken. Hij bij mij op precies hetzelfde. Zelfs sinds we kinderen (nu 3 en 5) hebben, behouden we onze eigen levens. We doen niet zo heel veel samen, behalve het zondagochtendontbijt op bed. Dan is het een chaos van hagelslag tussen de lakens, stoeipartijen en koffievlekken op het kussen en zijn we dolgelukkig met z’n allen.
Lees verder onder de advertentie
“Drie weken op vakantie? Dan vechten we elkaar de tent uit”
Maar drie weken op vakantie en de hele dag op elkaars lip? Dan vechten we elkaar de tent uit. We hebben allebei veel ruimte nodig, en dulden beiden weinig kritiek op de omgang met onze kinderen. Marlon hanteert weinig regels, ik ben redelijk streng. Dat botst. Dus beperken we de vakanties tot een weekje; thuis hebben we het stukken leuker.”
Mees (34): “Eerlijk: mijn vriend Arend trekt het gewoon niet zo goed, een samengesteld gezin. Dat zijn we alleen in de vakanties en soms in het weekend; doordeweeks wonen we allebei in onze eigen huizen. Zelf vind ik het ook best pittig, zijn zonen van 10 en 12 drie hele weken samenbrengen met mijn kinderen van 6, 7 en 9, met name door andere opvoedopvattingen, onderlinge strubbelingen en soms tegenwerkende exen.
“Wij gedijen beter bij het normale leven”
Lees verder onder de advertentie
Hoewel Arend het in de twee weekends per maand nog wel kan opbrengen om gezellig te blijven onder de spanningen die dat soms met zich meebrengt, in de vakanties is dat hem echt te veel. Dan ontploft hij al wanneer er een onvertogen woord valt over zijn kinderen of flipt hij opeens over de twintig paar schoenen in de gehuurde stacaravan. Wij gedijen beter bij het normale leven. Daarom ga ik deze zomer alleen met mijn kinderen op vakantie en hij met de zijne. Blijven mijn vriend en ik de rest van het jaar stukken gelukkiger van.”
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Nu de meivakantie achter de rug is, gaat het snel: nog maar twee maanden en dan begint de zomervakantie. Gaan jullie dit jaar voor weekje zon, zee en strand in Spanje of met de auto naar Zeeland? De eerste vraag die opborrelt bij het zoeken naar een vakantie is vaak: wat mag het kosten?
Je zegt “nee”, zij horen “misschien”. Jij dacht dat jij de ouder was, maar sinds deze kleine in je leven is, lijkt het alsof jíj bij hém op tijd naar bed moet. Herkenbaar? Dan heb je misschien een kind met een van deze sterrenbeelden – geboren bazen met een flinke wil.
Heather (33) is redacteur bij Kek Mama en moeder van een zoontje (4,5) en dochter (1,5). Haar columns zijn een mix van herkenbare momenten, hilarische situaties en kleine overwinningen in het moederschap.
Anouk (35) is samen met met Laurens (37) en moeder van Cato (6) en Emma (4). Haar schoonouders nemen haar dochters bijna elke maand naar een theatervoorstelling of pretpark, terwijl haar eigen ouders het geld hier niet voor hebben. Moet ze ingrijpen om scheve gezichten te voorkomen?
Elsemieke (31) is samen met T (32), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Je denkt misschien dat een relatie zomaar eindigt, maar het tegendeel is waar. Onderzoekers ontdekten dat het einde meestal al jaren van tevoren zichtbaar is – in twee duidelijke fases.