Drie keer per week spijbelen tot iedereen trakteren op kosten van de zaak: tuurlijk willen we allemaal zo eerlijk mogelijk door het leven gaan. Maar de zomer brengt soms onvermoede kanten in ons naar boven.
Lees verder onder de advertentie
Sabine (42), moeder van Merijn (8), Guusje (5) en Otis (3):
“Als manager van een afdeling zijn 60-urige werkweken voor mij geen uitzondering. Heerlijk vind ik dat, ik hou van mijn baan en mijn kinderen vinden het een feest op de naschoolse opvang. Win-win dus!
Tricky tropenrooster
Wel baal ik van de verwoestende impact van mijn baan op mijn sociale leven. Sinds twee jaar heb ik een manier gevonden die voor mij goed werkt om alles in balans te houden: in de zomer hanteer ik mijn eigen variant op het tropenrooster: drie keer per week, terwijl mijn kinderen bij de opvang of opa en oma zijn, stop ik om 15.30 met werken en trek ik een fles wijn open.
“Drie keer per week stop ik om 15.30 met werken”
Lees verder onder de advertentie
Ik plof in de tuin met een vriendin of organiseer een zoomborrel met een vriend die ik al een tijd niet heb gezien. Die twee uur zijn helemaal voor mij. Ik drink, lach, klets bij en geniet (vaak) van de zon. Als de kinderen thuiskomen ben ik daardoor in opperbeste stemming, dus iedereen spint hier garen bij.
Het enige nadeel is dat ik later die avond vaak nog achterstallig werk moet verzetten. En eerlijk is eerlijk, deze truc is niet zonder risico’s: zo ben ik door al die wijntjes wel een keertje op mijn laptop in slaap gevallen – en erger: heb ik eens een vertrouwelijk dossier naar mijn hele team gemaild.”
“In de zomer vier ik heel wat feestjes op kosten van mijn baas. Een terrasdate met een of twee vriendinnen schrijf ik dan bijvoorbeeld weg als werkoverleg. Op zich is het ten dele waar want ja, een van die vriendinnen heb ik toch ooit via mijn werk ontmoet?
“Ik weet dat het niet chic is, maar ik werk er hard genoeg voor”
Soms gebeurt dit wel een paar keer per week. Het geeft me zelfs een kick. Dan hoor ik mezelf met veel bravoure roepen: ‘Dames en heren, deze plaat bittergarnituur wordt u aangeboden door de firma…’ en dan de naam van mijn baas. Ik weet dat het niet chic is, maar ik werk er hard genoeg voor. Bovendien is mijn baas een behoorlijke eikel die me nooit enige credits geeft. In de zomer vereffen ik op deze manier al mijn rekeningen.”
Lees verder onder de advertentie
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Kitty is zeventien als ze ontdekt dat ze zwanger is van haar 15-jarige vriend. Zelf weet ze al snel dat ze haar kindje wil houden, maar vanuit haar omgeving overheerst vooral bezorgdheid. Inmiddels is ze negentien, moeder van James en Ivy en te zien in het nieuwe seizoen van Vier Handen Op Eén Buik.
Bijna drie jaar nadat Douwe Bob besloot dat het zo niet langer kon, kijkt de zanger met een heel andere blik naar zijn leven. Hij is inmiddels getrouwd, vader van drie kinderen en zegt beter in zijn vel te zitten.
Frans Duijts (59) blikt in zijn nieuwe biografie Vallen & opstaan terug op moeilijke periodes in zijn leven. Samen met zijn vrouw Marloes vertelt hij ook over de zorgen om hun oudste dochter Jolanda (21), die kampte met ernstige somberheid en gedachten aan zelfdoding.
Wat als jouw zoontje nogal opkijkt naar zijn oudere buurjongen en daarbij behoorlijk beïnvloed wordt, op een manier waar jij als moeder he-le-maal niet blij mee bent? Het gebeurt bij Dilara.
Charlotte en haar vriend zijn dolblij met de naam van hun dochter Lune, maar haar moeder denkt daar duidelijk anders over. Oma weigert haar kleindochter zelfs Lune te noemen en gebruikt consequent haar tweede naam Rosalie.
Als Noa (14) uit school komt met een flinke rode plek op haar voorhoofd, schiet moeder Louise (42) direct in standje opsporing verzocht. Gevallen? Ruzie? Een uit de hand gelopen gymles? Noa houdt het bij: ‘Er is niks.’