Het wordt heet de komende dagen. Heel heet. Ben je zwanger en bezig aan je laatste loodjes. Hier wat tips om de hitte te trotseren.
Lees verder onder de advertentie
Een zwanger lijf moet nét even meer moeite doen om de hitte van de zomerzon weer kwijt te raken. Als je in de zon zit kun je het zelfs benauwd krijgen of misselijk worden.
Genoeg drinken
De gouden tip ligt eigenlijk best voor de hand: veel drinken! Als zwangere is het al belangrijk dat je goed drinkt, maar wanneer de mussen dood van het dak vallen is het nog belangrijker. Ga voor thee of water in plaats van frisdranken en drink je drankjes niet te koud.
Lees verder onder de advertentie
Schaduw
Sleep die parasol maar mee: probeer op het heetst van de dag (zo tussen 12.00 en 15.00 uur) uit de zon te blijven. Als je wel de zon in gaat, bescherm je dan goed door luchtige, lange kleding te dragen. En pas ook op voor het zwangerschapsmasker. Smeren dus!
Lees verder onder de advertentie
Voetenbadje
Maak een lekker koud voetenbadje. Zet je stoel in de schaduw en poedelen maar! Nog meer verkoeling nodig? Een natte handdoek in je nek of op je voorhoofd doet wonderen. Of neem een duik in het zwembad! Niet alleen verkoelend, ook heel goed voor je lijf.
Lees verder onder de advertentie
Niet te zout
Vermijd te zout eten. Dat lekkere patatje of die zak chips kun je dus misschien maar beter laten staan. Als je veel zout eet houdt je meer vocht vast en dat is nou juist niet de bedoeling. Probeer licht te eten, bijvoorbeeld door vaker iets kleins te eten.
Lees verder onder de advertentie
Relax
Het allerbelangrijkste is: doe lekker rustig aan. Laat je partner en vrienden maar goed voor je zorgen en geniet van de laatste zwangerschapsweken. Slaap je ’s nachts slecht door de hitte? Doe overdag een lekker dutje!
Lees elke maand de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste tips voor jou enje kids. Abonneer je nu op Kek Mama en krijg tot 45% korting.
Het dochtertje van Famke had zo’n zin in het kinderfeestje op het strand van een van haar beste vriendinnetjes, maar het liep uit op veel pijn en verdriet. Het meisje bleek namelijk niet ingesmeerd te zijn en kwam vuurrood thuis. Ze was mega verbrand.
In de nieuwste aflevering van Het Waren Twee Fantastische Dagen op SBS6 doet Jaimie Vaes een boekje open. Ze vertelt openhartig over haar gewelddadige relatie met rapper Lil Kleine, aka Jorik.
Ruzie met je moeder: sommigen moeten er niet aan denken, voor anderen is het al jaren hun realiteit. Natasja en haar moeder kregen ruzie en sindsdien heeft haar moeder haar dochter niet eens kunnen zien opgroeien.
In Spanje hebben kinderen maar liefst drie maanden zomervakantie. In Nederland is dat maar (“maar?”) zes weken. Is het tijd om in Nederland de zomervakantie ook te verlengen? We vroegen het jullie.