Er komen tropische temperaturen onze kant op. Ja, dat is best lekker als je op een luchtbed in het water ligt, maar minder prettig in een bloedhete slaapkamer. Toch goed slapen tijdens een hittegolf? Zo pak je dat aan.
Lees verder onder de advertentie
Maandag, dinsdag en woensdag kunnen de temperaturen oplopen tot – schrik niet – 36 graden of hoger. Overdag kun je natuurlijk wat afkoeling zoeken door een duik te nemen in een meer of met een ander verfrissend wateruitje. ‘s Nachts is die hitte minder fijn, als je zwetend en puffend in bed ligt.
Lees verder onder de advertentie
Zo slaapt je kind beter tijdens een hittegolf
De gouden tips van kinderslaapcoach Susanne Willekes en bijlesaanbieder GoStudent, om je kind goed te laten slapen tijdens een hittegolf, komen daarom als geroepen. En je hebt er zelf ook wat aan. Komen ze:
Open deur, maar toch goed om te benoemen: laat ramen en deuren overdag zoveel mogelijk dicht. Zet ze ’s avonds lekker tegen elkaar open, zodat alles goed kan doorluchten. Nog beter: zet de airco een paar uur voor bedtijd lekker aan. Die kun je trouwens ook prima zelf ‘knutselen’ met een ventilator.
Zet je kinderen voordat ze naar bed gaan onder een lauwwarme douche. Dat zorgt er niet alleen voor dat hun lichaamstemperatuur daalt, maar stimuleert ook de aanmaak van melatonine, waardoor ze sneller in slaap vallen.
Een nat washandje op het voorhoofd van je kind zorgt voor de nodige verkoeling.
Zorg dat je kind overdag genoeg water drinkt, zéker op warme dagen. Houd je kind niet van water? Dan is dit een goed alternatief.
Klinkt gek, maar geef ze een ijsklontje om op te sabbelen. En neem er zelf ook een.
Met temperaturen boven de 30 graden is een pyjama veel te warm. Laat je baby of peuter in een rompertje met luier slapen of in een dunne slaapzak. Voor oudere kinderen is alleen ondergoed voldoende.
Halen de tips hierboven niets uit? Dan adviseert Susanne om je kind vooral gerust te stellen en uit te leggen dat slapen misschien wat lastiger gaat nu het buiten warm is. Even puffen en het is weer voorbij.
Wietze de Jager sprak in KINDEREN!!!! de podcast met Frank van der Lende en Leonie ter Veld over zijn kinderen, zijn leven op Bonaire en zijn grootste angst in het ouderschap.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Bo (31), die na een spontaan speeltuinbezoekje een opmerkelijk betaalverzoek kreeg.
Een naam bedenken voor je kind is nog best een klus. Kies je iets klassieks, iets unieks of ga je voor een naam die niemand snel vergeet? Destiny kreeg zo’n naam. Vooral haar tweede naam zorgt regelmatig voor opmerkingen.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Marieke (40) en Joris […]
Een nieuwe schooldag betekent meestal rennende kinderen, geroep op de gang en hier en daar een rugzak die net iets te enthousiast tegen een muur knalt. Maar niet bij basisschool De Oversteek in Nijmegen-Noord.
Nog heel even en dan zijn Wietze de Jager en zijn vrouw Lieke met z’n zessen. Binnenkort komt er namelijk een baby bij. In zijn ochtendshow op Radio538 maakt de radio-dj bekend of ze een jongen of een meisje verwachten. Tijdens de zwangerschap van hun derde kind wilden Wietze en Lieke het geslacht niet weten, […]