Reikhalzend kijk je ernaar uit; dat allereerste woordje van je baby. Wordt het mama? Of toch papa? Grote kans dat papa de primeur heeft. Waarom?
Lees verder onder de advertentie
Nee, papa is niet liever of leuker. Het ligt in niets aan jou en in alles aan de spraakontwikkeling van je kleintje. Papa is gewoon makkelijker, zegt ook psycholoog Linda Acredolo – gespecialiseerd in babytaal. “Medeklinkers zoals de ‘p’ in ‘papa’ zijn gewoon makkelijker voor baby’s om te produceren dan de ‘m’ in ‘mama’. Het heeft niets te maken met een voorkeur voor de ene ouder boven de andere.”
Lees verder onder de advertentie
Dada, bah, bal
Ook zeggen kindjes vaak eerder ‘papa’, omdat ze minder de behoefte voelen om hun moeder te roepen. Na negen maanden in de buik gezeten te hebben, weet je kleintje dat je toch altijd dichtbij bent. Wist je dat je baby jouw geur uit duizenden herkent? Of, vooruit, zeker uit twintig vrouwen – zo is onderzocht. Zo hecht is jullie band! Ook als na ‘papa’ eerst nog woordjes als ‘dada’, ‘bah’ of ‘bal’ volgen voordat ‘mama’ over die kleine lippen rolt.
Lees verder onder de advertentie
Ons advies: geniet er nog maar even van, want zodra ze ‘mama’ onder de knie hebben… hoor je de hele dag (en nacht) niets anders meer.
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Vroeger dacht ik dat kinderen vooral schattig waren. Met een beetje knutselen en koekjes bakken kwam je vast een heel eind (ha ha ha). Dus riep ik altijd dat ik een rijke vent aan de haak zou slaan, kinderen zou krijgen en huisvrouw zou worden.
Maartje (48) is getrouwd en moeder van twee kinderen (13 en 10). Ze werkt als traumachirurg voor het mobiel medisch team van het Amsterdam UMC, waaronder de traumahelikopter.
Nathalie (35) is alleenstaand moeder van twee kinderen (7 en 5) en werkt sinds vijftien jaar bij de Haagse politie. Eerst als agent op straat, nu loopt ze stage als brigadier bij de recherche.
Professionaliteit, dat wil je uitstralen als je je op de werkvloer begeeft, maar die kan soms verraderlijk glad zijn. En daar lig je dan, languit op die vloer. Met je professionaliteit.
Wat als je wordt uitgenodigd voor een kerstdiner, en dan onverwacht een rekening gepresenteerd krijgt? Het overkwam Eva (33) en ze weet niet wat ze ermee aan moet.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.