Vrolijke opvoedtantes Els en Do beantwoorden jullie opvoedvragen met een knipoog. Deze week: schooladvies.
Lees verder onder de advertentie
De juf van onze jongste zoon heeft tijdens het tienminutengesprek gezegd dat hij waarschijnlijk een vmbo-advies zal krijgen. Mijn man en ik zijn erg teleurgesteld. Zijn rapporten zijn weliswaar niet zo goed, maar dat komt omdat hij er al snel met de pet naar gooit. Wij weten zeker dat hij net zo slim is als zijn zusjes die allebei vwo doen. Wat denkt u, moeten we te zijner tijd het advies aanvechten?
Lees verder onder de advertentie
Het kan natuurlijk zijn dat zijn juf het bij het verkeerde eind heeft, maar wij gaan ervan uit dat er goed over is nagedacht. Omdat het advies van onderwijskrachten sinds 2015 leidend is, liggen veel juffen en meesters van groep acht nu al wakker van de vraag wie ze welk advies zullen geven. ”Ik zit nog liever in de jury van The Voice”, zei een van hen laatst nog tegen tante Do.
Voor goede schoolpresentaties is een discipline vereist die niet elke puber gegeven is. Hoe erg is het als uw zoon naar het vmbo gaat? Het houdt niet in dat hij niet slim is. Troost u met het voorbeeld van tante Els. Toen zij in groep acht zat, kregen haar ouders te horen: ”Elsje kan met goede begeleiding heel misschien de mavo halen.” Dat klopte, en kijk, het kwam helemaal goed met Elsje. Laat uw zoon lekker vmbo doen als dat het eindadvies wordt. Als hij de geest krijgt, kan hij daarna naar het mbo, het hbo, de universiteit en uiteindelijk promoveren en professor worden. Krijgt hij die geest niet, dan biedt een vmbo-diploma minstens zoveel mogelijkheden op een gelukkig en werkzaam leven. En daar gaat het om. Het is een cliché, maar clichés zijn vaak maar al te waar. Wij kennen hoogopgeleide ouders die zich mislukt voelen omdat ze een vmbo-kind hebben gebaard. Trap niet in die val. Reken maar dat uw kind dat aanvoelt. Uw zoon heeft ongetwijfeld talenten. Vestig daar de aandacht op, zodat hij beseft dat u hartstikke trots op hem bent.
Els en Do zijn geboren voordat de pil was uitgevonden en kwamen ter wereld zonder dat hun ouders daarom hadden gevraagd. Zelf kregen zij heel bewust kinderen en voelen de plicht hen permanent gelukkig te maken. Ze kennen dus twee opvoedingsstijlen van nabij, en blijven onverminderd op zoek naar de gulden middenweg. Mail Els en Do: elsendo@kekmama.nl
Klik hier om meer te lezen van de opvoedtantes Els en Do.
Actrice Jasmine Sendar (47) is in verwachting van haar tweede kindje. De reacties op haar zwangerschap liepen uiteen: van ontroerende berichten van vrouwen die hoop putten uit haar verhaal, tot ronduit onbeschofte opmerkingen over haar leeftijd. Maar Jasmine blijft onverstoorbaar.
Iedere ouder weet: Vaderdag met een kleuter is een avontuur. Je krijgt ontbijt op bed met hagelslag in je koffie, tekeningen waarop je met paarse wenkbrauwen bent afgebeeld, en knutselwerkjes die je met gevaar voor eigen leven aan de muur hangt. Maar wat de man van Isa kreeg als vaderdagcadeau, sloeg echt alles.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Op sociale media regent het reacties na de uitzending van Uit de Schulden. Veel kijkers begrijpen niet hoe het zo ver heeft kunnen komen. “Een erfenis van 3000 euro en dan meteen alles opmaken? Dat is toch onbegrijpelijk”, is een veelgehoorde mening.
Gisteravond keken maar liefst 470.000 mensen naar een nieuwe aflevering van Steenrijk, Straatarm. Alleenstaande moeder Roosmarie zorgde voor heftige reacties: “Nooit gewerkt? Hoe dan?”
Influencer Rianne Meijer is zwanger van haar tweede kindje. De aankondiging kwam op haar eigen kenmerkende manier: met een flinke dosis zelfspot en humor.