Het staat niet mooi op je moeder-cv, maar zelfs de meest barmhartige moeder verliest haar geduld wel eens.
Lees verder onder de advertentie
Marjolein (32), moeder van Pepijn (4) en Lotje (2):
“Het was zo’n dag dat mijn kinderen er alleen maar op uit leken te zijn mij eens lekker dwars te zitten. Drama op straat omdat ze niet op de stoep wilden lopen, overal eten behalve in hun mond, voortdurend elkaar in de haren vliegen, al het speelgoed uit de kast trekken en dan gewoon weglopen – aan het einde van de dag was ik zo chagrijnig dat ik niet kon wachten tot het bedtijd was.
Lees verder onder de advertentie
Lekker dwars
In lijn van de dag gingen ze in bad nog even door en richtte Pepijn de douchekop op mij. Ik een nat pak, de badkamer een slagveld. Lotje deed er nog een schepje bovenop door een hele boot vol water om te kieperen op de badkamervloer.
Ik ontplofte. Als een viswijf schreeuwde ik dat ze NOOIT luisteren, dat ze ALTIJD zitten te klieren, dat ik zo MIJN BEST doe, dat ze dat kennelijk NIETS kan schelen. Twee bange snoetjes staarden me aan.
“De volgende dag vroeg de buurman: ‘Gaat alles goed?'”
Lees verder onder de advertentie
Toen ik gekalmeerd was, schaamde ik me rot en knuffelde mijn kinderen plat. De volgende dag vroeg de buurman: ‘Gaat alles goed, Marjolein?’ Bleek hij alles gehoord te hebben door het openstaande badkamerraam.”
“Fleur is een lief meisje, maar van de zomer maakte ze van alles een strijd. Smeerde ik een boterham met pindakaas, dan moest het ineens hagelslag zijn. Gillen om niets.
Toen ik op een ochtend haar krullen wilde borstelen, duwde ze mij steeds van zich af. En als ik haar te pakken had, trok ze haar hoofd weg. Gek werd ik ervan. Ik verloor mijn geduld en smeet haar Frozen-haarborstel door de kamer: ‘Dan doe je het zelf maar!’ De vrolijke borstel met Anna en Elsa brak in twee stukken.
Toen mijn man – een rustige goedzak die nooit uit z’n slof schiet – later vroeg waar de haarborstel was gebleven, verzon ik ter plekke dat die vast nog op de camping lag.”
Lees verder onder de advertentie
Onder de koude douche
Karen (40), moeder van Fedde (6):
“Ik schaam me rot als ik eraan terugdenk. Fedde was die dag strontvervelend, echt aan het zieken en uitdagen. We stonden in de badkamer en hij bleef maar schreeuwen en klieren. Ik besloot hem onder de koude douche te zetten om af te koelen. Dat was het beste wat ik kon bedenken.
Hij klampte zich aan het handdoekenrekje vast en omdat we allebei nogal koppig zijn, heb ik het rekje met kind en al eraan uit de muur gerukt. Dat bracht ons beiden tot bezinning. Later hebben we er keihard om gelachen. Het schept toch een band.”
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Als moeder zou je je soms het liefst willen opsplitsen om je kind niet achter te hoeven laten, ook al weet je dat ie in goede handen is. Vooral bij oma. Althans, dat hoop je dan altijd maar. Toen Vanessa (35) thuis kwam, was de oppas van haar driejarige zoontje nergens te bekennen..
Eva kreeg toen ze zwanger was hyperemesis gravidarum: extreme misselijkheid en overgeven tijdens de zwangerschap. Alsof dit nog niet erg genoeg was, geloofde haar leidinggevende niet dat ze echt zo erg en zo vaak ziek was en werd ze uiteindelijk ontslagen. Pure zwangerschapsdiscriminatie.
Zodra je als moeder denkt dat je alles onder controle hebt, gaat het mis. Het overkwam ook de 32-jarige Fien. Ze maakte een gigantische smakkerd met de fiets, haar peuter én haar baby. Maar dat was volgens haar nog niet eens het ergste, want wat er daarna gebeurde zorgde voor nóg meer frustratie.
Je zou denken dat de royals alles in huis hebben wat hun hartje begeert én nog een beetje meer. Maar wanneer Koningin Máxima terugblikt op haar tijd als kersverse moeder, doet ze een bijzondere onthulling.
Serena Verbon (Beautylab) heeft op haar achtendertigste haar hypotheek – als single mom! – afgelost. Hoe heeft ze dit gedaan en is dat voor anderen ook verstandig om te doen?
Rachel Siwaletti, op Instagram beter bekend als interieur-influencer De Huismuts, deelt verdrietig nieuws: er zit niks anders op dan haar huis te verkopen. “Het is de plek waar we nog zoveel dromen hadden.”