Sinds mijn dochter (8) op school voorlichting heeft gehad over pedofilie, is ze een beetje bang voor mannen. De juf heeft blijkbaar wat te beeldend verteld. Hoe krijg ik haar weer rustig?
Lees verder onder de advertentie
Toen de tantes klein waren, sloegen de opvoeddeskundigen door naar de andere kant. Citaat uit het naslagwerk Baedeker voor de vrouw dat in de jaren vijftig de toon aangaf: ‘Mocht uw kind het slachtoffer worden van een volwassene met een ziekelijke instelling, laat dan tot geen enkele prijs uw verontwaardiging blijken. Naar onze ervaring is een diep geschokte moeder die het gebeuren niet van zich af kan zetten een groter gevaar dan het voorval zelf, dat het kind van nature snel vergeet.’
Lees verder onder de advertentie
Lolly’s van vreemde mannen
Do kreeg als kind van haar ouders te horen dat ze nooit lolly’s van vreemde mannen mocht aannemen. Do’s hart maakte een sprongetje van vreugde: er waren dus mannen die zomaar lolly’s uitdeelden aan kinderen. Haar lievelingssnoep! Ze bedacht dat ze de lolly van de vreemde man aan zou pakken en dan snel weg zou rennen. Ze ging actief op zoek naar mannen met lolly’s. Gelukkig is ze er nooit een tegengekomen.
Bewandel in dit geval de middenweg. Vraag om te beginnen wat de juf precies heeft verteld. En heb een goed gesprek met uw dochter om het onderwerp te nuanceren. Zeg haar dat de kans dat ze zo’n engerd tegenkomt, bijzonder klein is. Mocht er toch een vreemde man of vrouw haar iets leuks aanbieden en vragen in de auto te stappen, dan kan ze het beste heel hard NEE gillen. Maak er een wedstrijdje van wie het hardst NEE kan roepen. Voor u het weet hebt u allebei de slappe lach. En humor kruidt het antwoord op elke levensvraag.
Lees verder onder de advertentie
De opvoedtantes Els en Do beantwoorden opvoedvragen met een knipoog en stellen zichzelf voor: “Wij zijn geboren voordat de pil was uitgevonden, kwamen ter wereld zonder dat onze ouders daarom hadden gevraagd en werden te hooi en te gras opgevoed. Zelf kregen wij heel bewust kinderen en daarom voelen we tot op de dag van vandaag (ze zijn inmiddels 34, 22 en 20) de plicht hen permanent gelukkig te maken. We kennen dus twee opvoedingsstijlen van nabij, en blijven onverminderd op zoek naar de gulden middenweg.”
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Alsof het gemis van Jade Kops nog niet groot genoeg was, krijgt haar familie opnieuw een zware klap te verwerken. Via Instagram maakt haar zus Amber bekend dat ook hun opa is overleden. Nog geen paar maanden nadat ze afscheid moesten nemen van Jade, volgt opnieuw een ingrijpend verlies.
Een relatie die goed voelt, geeft energie in plaats van energie te kosten. Het zijn de mensen bij wie je jezelf kunt zijn, bij wie je je gezien voelt en bij wie je na een gesprek vaak net iets lichter de deur uitloopt. Zulke verbindingen zijn waardevol, maar ontstaan niet vanzelf.
Kinderen, luchthavens en op tijd komen: het is nogal een uitdaging. Als je kinderen dan ook nog verstoppertje gaan spelen en er eentje spoorloos verdwenen blijkt, slaat de paniek al snel toe.
Je neemt je voor om dit jaar écht alleen het hoognodige mee te nemen. Tot je jezelf betrapt terwijl je een vierde bikini, een spelletjeskast voor de kinderen en “voor de zekerheid” nóg een vest in je koffer stopt.
Een samengesteld gezin vormen is altijd spannend. Ook voor Ellen Callebout, de partner van Studio 100-baas Gert Verhulst. In de Vlaamse podcast Peter Van de Veire & De Zandloper vertelt ze over het moment waarop ze Viktor en Marie Verhulst voor het eerst ontmoette.