Op zaterdag 27 oktober roepen Playmobil en Nickelodeon alle ouders en kinderen in Nederland op om één dag binnen te spelen. ‘Want naast dat het heerlijk is om ongestoord in pyjama te kunnen blijven, is spelen belangrijk voor de ontwikkeling van kinderen.’
Lees verder onder de advertentie
En tegelijkertijd blijkt uit onderzoek dat 40% van de ouders vindt dat zij op weekdagen eigenlijk te weinig tijd met hun kinderen doorbrengen.
‘Lachen, stoeien’
Als kinderen alleen spelen, speelt 54% het liefst met speelgoed. Gevolgd door knutselen en kleuren, online filmpjes en series kijken en kinderprogramma’s kijken op tv. “Maar kinderen vinden het vooral geweldig om samen met jou als ouder te spelen”, zegt opvoeddeskundige Eva Bronsveld. “Samen gek doen, lachen, stoeien, of juist heel serieus en geconcentreerd aan een project werken; kinderen genieten daar ontzettend van. Daarnaast zien ze weer een heel andere kant van jou als ouder waardoor jullie relatie zich zal verdiepen.”
Meedoen aan de Binnenspeeldag is eenvoudig: leg de mobiele telefoon weg, doe iets makkelijks aan, haal lekkere dingen in huis, trek al het speelgoed uit de kast, bouw een fort van kussens en dekens en maak er een feest van. Inspiratie nodig? Hier vind je de leukste binnenspelletjes voor kinderen – hoef je daar ook niet over na te denken.
Het dochtertje van Famke had zo’n zin in het kinderfeestje op het strand van een van haar beste vriendinnetjes, maar het liep uit op veel pijn en verdriet. Het meisje bleek namelijk niet ingesmeerd te zijn en kwam vuurrood thuis. Ze was mega verbrand.
In de nieuwste aflevering van Het Waren Twee Fantastische Dagen op SBS6 doet Jaimie Vaes een boekje open. Ze vertelt openhartig over haar gewelddadige relatie met rapper Lil Kleine, aka Jorik.
Ruzie met je moeder: sommigen moeten er niet aan denken, voor anderen is het al jaren hun realiteit. Natasja en haar moeder kregen ruzie en sindsdien heeft haar moeder haar dochter niet eens kunnen zien opgroeien.
In Spanje hebben kinderen maar liefst drie maanden zomervakantie. In Nederland is dat maar (“maar?”) zes weken. Is het tijd om in Nederland de zomervakantie ook te verlengen? We vroegen het jullie.